Fotbalisté Sparty Dlouhý Újezd přivítali na „umělce“ v rámci přípravy rezervu FK Tachov, které se podařil malý zázrak. Po nevydařeném prvním poločase, kdy prohrávala 0:2, dokonale otočila po přestávce zápas ve svůj prospěch a zvítězila 4:3.

Úvod utkání byl oboustranně velice nepřesný. Až ve 12. minutě mířil těsně vedle tyče sparťanský Zeman. Na druhé straně dobře pálil Ruda. Vysoko nad branku Sparty cílil Novák. Prokřehlá hrstka diváků se konečně dočkala fotbalu. Na Spartě bylo vidět, že je týmem kompaktnějším a herně vyzrálejším. Po pěkné narážečce otevřel skóre Kochta - 1:0. Po úniku Stoklasy ve skluzu nedotáhl akci Zeman. V týmu rezervy Tachova byl blízko vstřelení branky Blažek. Místo střely levou, zbytečně otálel a bek „domácích“ jeho úmysl zmařil. Sparta držela míč na svých kopačkách a vytvářela si další šance. Ve 34. minutě se podruhé ocitl před Žaludem agilní Kochta a sparťané se radovali podruhé. Dvakrát za sebou mohl skórovat Jakub Bukva, ale nedal. Před tím měl šanci tachovský Jedlička i on zahodil. Tůšovo jedovku vyrazil gólman rezervy s námahou na roh. Čtyři minuty před půlí vyhlavičkoval z brankové čáry Houdovu střelu obránce Vlček. Zeman a Stoklasa v samotném závěru rovněž své šance zahodili.

Druhý poločas poslali trenéři na hřiště hráče, kteří do té doby zahřívali lavičky. Změny prospěly hlavně Tachovu, který ožil a kdyby proměnili šance Blažek, Jedlička a Eliáš byl by stav úplně jiný. Tyč nastřelil Jedlička, po něm Ruda, Novák a Eliáš jakoby se zastřelovali. V 62. minutě zahrával trestný kop Ruda a nachytal Kasla v nedbalkách – 2:1. Krátce po snížení byl v dobré šanci Zeman. Na gólmana Tachova si ale nepřišel, ten jeho úmysl vystihl. V dalším průběhu Stoklasa mířil pouze do jeho náruče a Houda otřásl břevnem. V 70. minutě opět „zafungovalo“ pravidlo nedáš, dostaneš. Sparta neneproměnila slibnou příležitost a z protiútoku vyrovnal Jedlička – 2:2. Tři minuty poté tentýž střelec přivedl poprvé Tachov do vedení – 2:3. Radost ale trvala krátce. Na 3:3 srovnal parádní střelou Houda. Vítězný trefu zařídil pro rezervu dvanáct minut před koncem dobře hrající Ruda. Zvýšit mohl Eliáš, ale zbrkle nedal. V poslední minutě Sparta mohla vyrovnat, ale Sládek z malého vápna trefil jen břevno opuštěné tachovské svatyně.

Sp. Dl. Újezd – FK Tachov B 3:4

Poločas: 2:0. Branky: 24. a 34. Kochta, 75. Houda - 62. a 78. Ruda, 70. a 73. Jedlička. Rozhodčí: Petr Štrincl. Hráno bez karet. Diváci: 20.

Sparta: Kasl - Plincelner, Houda, Švábek, Stoklasa, Zeman, Bydžovský, Tůša, Bučan, J. Bukva, Kochta. Střídali Morgenstein, Dravecký st., Pavlík, Kozák a Sládek. Trenér Smolák.

Tachov B: Žalud - Rožumberský, L. Havel, Vlček, Drozda, Podlesný, Dravecký ml., Novák, Ruda, Blažek, Jedlička. Střídali M. Havel, Eliáš a Bizoň. Trenéři Havel a Prchlík.

Stanislav Sýkora