Šlágrem devátého kola 1. B třídy v kopané byl duel druhé Sparty Dlouhý Újezd s vedoucí rezervou J. Domažlice. Domácí připravili hosty o první tři body. První poločas snesl přísnější měřítko, druhá část měla do fotbalu daleko. Byla plná faulů, řečnění a urážek na hřišti i v hledišti. Do prvních vážných akcí se dostali hosté. Nejprve Rejthar a po něm Váchal vyzkoušeli pozornost Haníka v brance Sparty. V deváté minutě zahrával přímý kop Veleta. Ostrý míč přizvedl brankáři vlastní obránce – 1:0.

Chvíli poté přišla pěkná akce domácích po ose Zeman, Stoklasa a Mihál. Domažlický Kohel byl rovněž na místě. V dalších minutách byla iniciativa na kopačkách Sparty. Fotbal se v té době musel líbit. Dvakrát o sobě dal vědět sparťanský kapitán Zeman, mířil ale nepřesně. Deset minut před koncem půle vyrobili hosté několik minel a řekli si o potrestání. Nejprve trefil tyč Tůša a z následné dorážky zvýšil na 2:0 Bydžovský. O dvě minuty později zastavil slibnou akci hostí praporek asistenta rothodčího Bogdana. Druhá část utkání zaostala za první. Hrál se nevalný fotbal, plný nedovolených zákroků, simulování a nadávek.

V 53. minutě faulovali domácí obránci před vlastní šestnáckou. K míči se postavil Paluch, ale nakonec vystřelil technicky Kruml a snížil na 2:1. Tentýž hráč se o dvě minuty později poroučel za hrubou urážku do sprch. Sparta tak dostala možnost hrát do konce utkání v početní převaze. Místo dalších branek v síti Domažlic málem inkasovala. Přestala hrát a hosté se v deseti ukázali v lepším světle než v poločase prvním. Přesto v 60. minutě vsítila Sparta branku, ale rozhodčí Klíma ji pro ofsajd neuznal.

Další náznaky šancí zazdili Zeman a Veleta. Hra se potom odehrávala uprostřed hřiště a divák nemohl být spokojen. Chodové byli blízko od vyrovnání v 75. minutě. Dvakrát po sobě ale čaroval Haník. Nejprve s dávkou štěstí vychytal Krakoše a následně kryl i střelu Váchala. Pak byla v šancích opět Sparta. Zeman ani Byd〜žovský ale neproměnili.

V 85. minutě si dali hosté málem vlastence, míč špatně zasáhl při odkopu Paluch. V 88. minutě už, už zvedali domácí příznivci ruce nad hlavu, ale Zeman trefil pouze gólmana Domažlic. Po závěrečném hvizdu hlavního arbitra si Sparta pořádně oddychla. Zvítězila, ale výkonem v druhém poločase nepřesvědčila! „Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě. Vypracovali jsme si více šancí, hlavně v první půli. Kluci hráli zodpovědně a daleko lépe než v Sulkově. Druhá půle už nebyla z naší strany dobrá, ale vítězství jsme ubránili. Kluci ale hráli jako kolektiv, dřeli, i když se zrovna nedařilo. Celý tým si zaslouží pochvalu. S výkonem arbitra jsem spokojen. Pískal rovinu a podle mého názoru objektivně,“ řekl k utkání trenér Sparty Josef Mišoň.

SPARTA: Haník - Sňozík, Stoklasa, Bydžovský, Matějka (68. Holc), Švábek, Zeman, Mihál (82. Kozák), Žemlička, Veleta, Tůša.