Starší žáci FK Tachov zahájili letním soustředěním přípravu na divizní sezonu 2008-2009. Trenérskému tandemu Anton Vodička, František beránek se do náročného týdenního kempu hlásilo čtrnáct hráčů, když ještě dalších pět bylo z úvodní přípravy omluveno z důvodu čerpání dovolených a zdravotních indispozicí. Mladí fotbalisté se ke svému každodennímu programu scházeli v areálu tachovského městského stadionu vždy v osm hodin a absolvovali první část dvoufázové přípravy, zaměřené v této letnídobě především na práci s míčem, kombinaci a herní varianty začleněné do různých forem kruhových a nácvikových tréninků. Po obědě a polední přestávce následovala vždy druhá část přípravy, kdy oba trenéři pracovali na začlenění nováčků do týmu a především tuto částtréninku směřovali k finalizaci herního projevu všech zůčastněných. Po tomto dvouhodinovém bloku následovala svačina a regenerace v tachovském plaveckém bazénu.

Tak jak je ve všech mládežnických kategoriích zvykem, prošel i tým žáků FK Tachov generačními změnami. Do dorosteneckých týmu odešlo hned pět hráčů základní sestavy, a tak trenéři v mužstvu přivítali řadu nováčků z bývalých mladších žáků. K týmu přišli Vejvoda, Lafranchi, Sovka, Honzík, Fencl, Hlad a vedení mužstva stále jedná o přestupu Lukáše Čady z Bezdružic, který je už v Tachově s hráči a je v plné přípravě. Připojili se tak k hráčům ročníku 1994, kteří soutěž starších žáků hráli už v minulé sezoně. Jmenovitě tedy Tejkal, Veselý, Tkáč, Pšenák, Hána, Nevařil, Jedlička, R.Schweiner, J. Schweiner a M. Šácha. Oba trenéři věří, že tým získává svoji kompaktnost a vše je směřováno k prvnímu mistrovskému zápasu, který družstvo odehraje na domácím stadionu v neděli 17. srpma od 11 hodin proti FK Tábor.

Samozřejmě ještě před tím čeká naše hráče řada přípravných zápasů. Už ve středu odehráli starší žáci bez odpočinku a po náročné zátěži zápas proti svým vrstevníkům z exligového Baníku Sokolov a podlehli 1:3. Dále nastoupí už toto úterý přípravný duel s ligovými žáky z Vejprnic, který se hraje od 16 hodin na tachovském stadionu. V jednání jsou minimálně ještě další dva přípravné zápasy s velmi kvalitními soupeři,“ řekl vedoucí týmu Petr nevařil. Trenéři a celé vedení týmu si pro tuto fotbalovou sezonu určilo nemalé cíle. Po loňském desátémmístě v tabulce chce bojovat v první polovině divizní soutěže.