V předehrávce jedenadvacátého kola krajského přeboru starších a mladších žáků hostili Tachované družstva SK Smíchov a na domácím hřišti vybojovali pět bodů.

Starší žáci soutěž vedou a úlohu favorita zvládli na výbornou. Domácí byli ve všech směrech lepším týmem a k pohledné hře přidali také čtyři branky.

„Trenér Sňozík promíchal sestavu tak, aby si všichni zahráli a i když to nebyl celý čas tak ukázkový fotbal, určitě se diváci bavili. Soupeř si vybral to svoje štěstíčko, když jsme nastřelili několikrát tyč nebo břevno jeho branky. Největším smolařem byl asi Patrik Marek, kterému se to povedlo hned několikrát Celkově ale kluci určitě zaslouží pochvalu, zápas zvládli a od celkového prvenství v přeboru je dělí už jen jediný bod. V posledním kole jara a vlastně celé sezony zajíždíme v sobotu do Nepomuku, kde chceme naplno bodovat,“ komentoval předehrávku a šance Tachovanů jejich vedoucí Radek Volka.

FK Tachov - SK Smíchov 4:0

Poločas: 2:0. Branky: 1. a 57. Bezdička, 11. Lintner, 63. Klesa. Rozhodčí: Vocelka. Diváci: 50.

Tachov: Žipaj - Dvořák, Vávra, Prokš, Burda - Marek, Maule, Lintner, Bezdička - Klesa, Sláma. Střídali Pták, Faltus, Horák, Kořínek, Blatnický a Janda.

Mladší žáci FK Tachov narazili na velmi kvalitního soupeře, který hrál velmi důrazně a na samé hranici regulérnosti, někdy i za ní. Domácí borci vyrovnali až ve druhém poločasu z pokutového kopu. V penaltovém rozstřelu byli Tachované úspěšnější a připsali si tak do tabulky dva body.

„Smíchovští hráli výborně, vstřelili první gól, což je velice povzbudilo. My jsme se nevzdávali a také chtěli hrát. V utkání bylo hodně osobních soubojů a také mnoho faulů. Nakonec jsme vydřeli remízu a při rozhodujících penaltových střelách lépe uspěli my,“ řekl k zápasu trenér Tachovanů Radek Pánek.

FK Tachov - SK Smichov 1:1 (PK 3:2)

Poločas: 0:1. Branky: 43. Trejbal - 17. Brejcha. Rozhodčí: Vocelka. Diváci: 30.

FK Tachov: Lebeda, Landrgott - Hutta, M. Skopový, R. Skopový, Pánek, Půža, Ruda, Tonka, Vaďura, Volka, Trejbal, Zajíček. Trenéři Landrgott a Pánek.