SNADNÁ A VYSOKÁ VÝHRA LÍDRA OKRESU

Fotbalisté Lomu nadále kralují tabulce okresního přeboru. I tentokráte hladce zvítězili. Rezerva Baníku Stříbro si odvezla hladkou prohru v poměru 4:0. O branky se postarali osvědčení kanonýři Sokola Lom – dvakrát Jan Bukva, po jednom gólu přidali Jakub Bukva a Martin Stec.

Sokol Lom – Baník Stříbro B 4:0
Poločas: 2:0. Branky: 12., 73. Jan Bukva, 36. Stec, 59. Jakub Bukva. Rozhodčí: R. Friedenberger – Hora, Charvát. ŽK: 2:1. Diváci: 42.
Sokol Lom: Benda – Jakub Bukva, Jan Bukva (77. Vopalecký), Karas (88. Květoň), M. Pich (70. Kunžwart), M. Volka, Rosokha, Lintner, Stec, R. Volka, Petráška (85. Matoušek). Trenér Vladimír Zdvihal.
B. Stříbro B: Mikula – Petraška, Šaman, P. Žíla, Loula, Němec, Charvát (27. D. Žíla), Tesař, Kovačka (69. Barančík), Trnka, Šimek (70. Hejcman). Vedoucí týmu Jan Trnka.

CHODSKÝ ÚJEZD DÁLE STÍHÁ LOMSKÉ FOTBALISTY

Chodský Újezd výhrou nad Černošínem 2:1 nadále pronásleduje lídra soutěže, Sokol Lom. Černošín se sice ve druhém poločase ujal vedení brankou Radka Drozdy, Chodský Újezd ale vyrovnal a v závěru přidal ještě jeden gól. Vítěznou branku a tři body zařídil v závěru hry Ladislav Pikl starší. První branku domácích vsítil nestárnoucí Juraj Fabo.

TJ Chodský Újezd – Sokol Černošín 2:1
Poločas: 0:0. Branky: 65. Fabo, 84. L. Pikl st. – 57. Drozda. Rozhodčí: K. Friedenbeger – Opava, Pechman. ŽK: 2:2. Diváci: 26
Chodský Újezd: Maščák – T. Trejbal, L. Pikl ml., Zivčák, Sykal (15. L. Founě), P. Pikl, J. Pikl, Fabo, M. Trejbal, M. Founě, L. Pikl ml. Vedoucí týmu Lukáš Zajíc.
Černošín: Kozelka – Červený, Malich, Drozda, Klepsa, Vondraš, Slivoně (62. Geczy), Bláha, Turek, Panuška, Petrovič. Trenér Ivan Hacker.

DERBY ZVLÁDLY LÉPE KONSTANTINOVY LÁZNĚ

Souboj dvou rivalů ze sousedních obcí, Jiskry Bezdružice a Sokola Konstantinovy Lázně, sledovalo 135 lidí, což je nejvyšší návštěvnost v Bezdružicích za letošní podzim a druhá nejvyšší v celém podzimním programu druhé třídy. Vyšší počet diváků přišel už jen na utkání Lom – Chodský Újezd, které sledovalo 162 lidí. Podrobněji o derby informuje středeční Tachovský deník, který zveřejnil obsáhlou reportáž včetně názorů hráčů, realizačních týmů a diváků.

Jen stručně připomeňme průběh zápasu. Od začátku měly více ze hry Konstantinovy Lázně, v sedmé minutě mířil vedle Vacata, v 15. minutě už lázeňský tým poslal do vedení Adam Kolář. Lázně mohly přidat další góly, ale postrádaly přesnost v zakončení. Ve 29. minutě Kolář přestřelil a chvíli poté si obdobně počínal Míšek.

S postupem hry se poměr sil na hřišti vyrovnal. Hosté ve druhé půli už pouze kontrolovali jednobrankový rozdíl. A v 54. minutě dokonce přidali druhou branku, pod kterou se podepsal opět Kolář. Další branku měl na noze Kašpar, jeho střela zapadla těsně za bránu. Na druhé straně se v 72. minutě blýskl pohotovým zákrokem brankář Zábranský.

Bezdružice – Konstantinovy Lázně 0:2
Poločas: 0:1. Branky: 15., 54. Kolář. Rozhodčí: Kroupa – Holík, Šašek. ŽK: 1:2. Diváků: 135.
Bezdružice: Dvořák – Maroušek, Szegecs, Škornička (33. Štrunc), Gábor, Čapek, Holík (70. Fojtík), Michalčák, Sládek, Gruber, Štefanisko. Vedoucí Ladislav Filip.
K. Lázně: Zábranský – Vacata, Praizler, Nevařil, Rašín, Pohlot, Hampapa, Míšek (70. Jelen), Kašpar, Kolář, Hospodářský. Trenér Petr Wenzl.

SOUBOJ NOVÁČKŮ

Poslední podzimní kolo přineslo také zajímavý duel dvou týmů, které do druhé třídy postoupily z nižší soutěže – tedy přímý souboj dvou nováčků. Oběma týmům, jak Trpístům, tak Tisové, se zpočátku celkem dařilo, braly body zkušeným a favorizovaným týmům, v polovině podzimní části ale poněkud polevily. Tisová ale v Trpístech přesvědčivě vyhrála a udržela si postavení ve středu tabulky. Trpísty jsou na dvanáctém místě.

Trpísty – Tisová 0:3
Poločas: 0:1. Branky: 31. M. Samek, 68. Pryvrattskyi, 76. Sershen. Rozhodčí: Šimek – Kubašta, Velich. ŽK: 1:1. Diváků: 25.
Trpísty: Marcell – Robin Táborek, Roman Táborek, Uldrych, Braha, Hrubý (70. Ludvík), Vašák, Roučka, René Táborek, Tomko, Dvořák. Vedoucí Miroslav Dvořák.
Tisová: Novotný – Balash, D. Gabčo, Fitsek, Sershen, P. Gabčo (46. Foltas), V. Samek, Kozák, Mikhailovskiy, M. Samek, Pryvrattskyi. Trenér Martin Drozda.

NÁVRAT PŘIMDY?

Tatranu se v úvodu okresního přeboru vůbec nedařilo. Ve třech prvních kolech třikrát prohrál a dostal neuvěřitelných dvacet gólů ve třech utkáních (od Chodského Újezdu dokonce desítku). Jenže pak se mužstvo z Přimdy probudilo, začalo sbírat body, a například z posledních tří podzimních kol získalo osm bodů. Ve výsledku je to lichotivá šestá příčka v tabulce. To Hraničář, na jaře ještě účastník I.B třídy, má jiné starosti. Přes zimu budou muset v Částkově přemýšlet, jak tým posílit či s jakou herní taktikou vyrukovat, aby se podařilo dohnat šestibodové manko, které má tým na posledním místě na předposlední rezervu Stříbra.

Tatran Přimda – Hraničář Částkov 4:2
Poločas: 0:1. Branky: 57. Ferdinandy, 68. Vokroj, 85. Dvořák, 88. Nguyen – 37. Morgenstein, 72. Boček. Rozhodčí: K. Friedenberger – Vokroj, Nekola. ŽK: 1:2. Diváků: 20.
Přimda: Hlaváček – Sopko, Dvořák, Kotrc (74. Kůst), Karásek, Burda, Vokroj, Žurek (46. Ferdinandy), Binh, Nguyen, Malý. Trenér Pavel Liška.
Částkov: Haník – Kopecký, Hobza, Burda, Morgenstein, Boček, Pešek, Lebeda, Kaše, Špelina, Říha (26. Heinzl). Trenér Miloslav Gima.

DALŠÍ ZÁPASY

Zápas mezi Kostelcem a Kšicemi byl v podstatě souboj dvou týmů pohybujících se uprostřed tabulky, přičemž Kšice zaznamenaly výrazný bodový zisk v předposledních dvou kolech soutěže.

Kostelec – Kšice 1:1 (PK4:1)
Poločas: 0:1. Branky: Lokvenc – 19. Janout. Rozhodčí: Kroupa – Bezvoda, Milota. ŽK: 3:3. Diváků: 50.
Kostelec: Kudry – Bezdíček (45. Ryp), Florián, Honzík, D. Kolářský, M. Kolářský, Kuchár (60. Lokvenc), Netrh, Nový, Pešík (73. Průcha), Touš. Trenér Robert Kertys.
Kšice: Bárta – Smetana, Kaprhál, Volf, Flíček, M. Šetlík (60. Jankov), J. Šetlík (85. Chudáček), Schejbal, I. Šetlík, Dýdek, Janout. Vedoucí Jan Janout.

Studánka – Halže 6:1
Jednoznačná záležitost domácího Dynama, které si vysokým vítězstvím upevnilo svoje postavení na čtvrtém místě, se ztrátou čtyř bodů na třetí Konstantinky.
Poločas: 3:1. Branky: 35., 45. Bureš, 42., 49. Kotva, 64. Diviš, 80. Hladík – 28. Karmazin. Rozhodčí: Majerčík – Černovský, Kaizler. ŽK: 0:1. Diváků: 29.
Studánka: Horáček – Diviš (85. J. Černý), Sňozík, Klesa, Hladík, Lončík, Půža, Kotva, Viterna, Vlček, Bureš (46. Mráz, 85. R. Černý). Trenér Radek Mráz.
Halže: Černý – Bauer, Goubej, Mrenka (61. Bedecs), Karmazin, Korda, Herout, Ježdík, Kormoš, Soukup, Matoušek. Vedoucí Lukáš Kormoš.

ZAJÍMAVOSTI PODZIMU

Vývoj druhé třídy přinesl několik překvapení – především famózní jízdu Lomu a Chodského Újezdu, ale také třeba zklamání z výsledků Částkova.

A nechyběly divoké výsledky. Diváci se několikrát dočkali dvojciferných (Přimda – Chodský Újezd 2:10, Chodský Újezd – Kšice 10:2, Přimda – Trpísty 10:1).

Výjimkou nebyly ani výsledky 7:2 (třikrát) či 6:1 (čtyřikrát). Celkem padlo 419 gólů (nejvíce ve druhém kole, 38), což dává průměr 4,6 gólu na zápas.