Přípravné utkání fotbalistů FK Tachov s účastníkem 1. A třídy B. Stříbro se v neděli po několika minutách změnilo v exhibici domácího celku. Výsledek duelu 10:0 hovoří za všechny komentáře. Na umělé trávě v Tachově hráli domácí s chutí a byl na nich vidět hlad po míči. Opakem byli hosté ze Stříbra, kteří měli v nohách sobotní zápas na turnaji v Horšovském Týnu a ještě přijeli bez několika hráčů základního kádru. V sestavě se objevili také oba trenéři Erich Hruška a Jaroslav Lorenc a oba patřili k nejlepším hráčům Baníku. Od úodních minut tahali hosté za kratší konec a Tachované se prosazovali hlavně při standardních situací.

Mladík v brance Baníku Hrubý byl v jednom ohni. Naopak, jeho protějšek Pták měl hodně práce, aby své tělo udržel v provozní teplotě. Ve druhém poločasu už měl střídající Makó více práce, ale i on udržel čisté konto. Zaskvěl se hlavně při střele Pelána. Zatímco se Baník marně snažil ohrozit častěji branku soupeře, na druhé straně skóre narůstalo, až se zastavilo, pro poražený tým, na nepopulární desítce. „Samozřejmě bylo znát, že Baník přijel oslabený. Od zápasu jsme čekali ze strany soupeře větší kvalitu, ale na druhé straně si kluci s chutí zahráli.

Ceníme si toho, že za stavu 4:0 nic nezabalili a jezdili až do konce utkání. V tom tato herní příprava splnila svůj účel,“ hodnotil zápas asistent trenéra FK Tachov Vladimír Pintíř. „My působili od začátku hodně zakřiknutým dojmem a po dvou obržených brankách to byl z naší strany úplně odevzdaný výkon. Po sobotním utkání v Horšovském Týnu s Holýšovem jsme v neděli odjeli do Tachova bez několika hráčů základní sestavy. I tak jsme měli podat kvalitnější výkon. Neudrželi jsme míč a alibistické odkopy nikoho nenacházely,“ hodnotil utkání trenér B. Stříbro Jaroslav Lorenc.