Střelecky se prosadil Roháč

Tachov - Na umělé trávě v Tachově remizovali dorostenci Sparty Praha U18 s TJ Rozvadov 1:1

22.1.2009

Přípravné utkání sehráli ve středu dorostenci Sparty Praha U18 s RozvadovemFoto: DENÍK/František Hlas

Pod reflektory se v Tachově představil další mládežnický tým Sparty Praha. Osmnáctka, která tam absolvuje soustředění, si k přípravnému utkání pozvala TJ Rozvadov a padesátka fotbalových příznivců viděla na každé straně po jedné brance.

Z pohledu diváka byl první poločas rozhodně zajímavější. Oba týmy začaly z ostra a před oběma brankami bylo často rušno. Už ve třetí minutě po střele Bečváře vykopával míč sparťanský zadák s brankové čáry. Na druhé straně se před Bobčíkem ocitl Pavelka, ale rozvadovský gólman vyšel ze souboje vítězně. V další šanci dorostenců jej v 18. minutě zachránilo břevno. O minutu později zazvonila při střele Karbana tyč branky Sparty. Skóre otevřel ve 31. minutě Pavelka – 1:0. Sparťané byli při chuti a měli další příležitosti ke zvýšení vedení. Rozvadov nápor přečkal a gólem do šatny ve 42. minutě srovnal přesnou střelou Roháč – 1:1. Po změně stran se snažila obě mužstva držet míč na svých kopačkách co nejdéle a branku soupeře ohrožovala jen sporadicky. Sparťané hrozili z občasných kontrů vedených po stranách, ale chyběla gólová přihrávka. U Rozvadova stojí za zmínku jen střelecký pokus Chady a střídajícího J. Horáčka. Poslední minuty patřily Rozvadovu, ale skóre se už nezměnilo.

„My sehráli s kvalitním týmem Sparty vyrovnanou partii. Nás v prvním poločasu při šancích soupeře podržel gólman Bobčík. Ve druhém jsme byli pětadvacet minut lepším týmem, ale nedokázali to vyjádřit brankově. S kvalitou soupeře roste náš výkon, kluci se vydají ze všech sil a já jsem byl tentokrát spokojený,“ hodnotil utkání trenér Rozvadova Jan Sopko.

Sparta Praha U18 – TJ Rozvadov 1:1. Poločas: 1:1. Branky: 31. Pavelka – 42. Roháč. Rozhodčí: Hanilec. Diváci: 50.

ROZVADOV: Bobčík – Hanko, Růžička, Pícha, Opava, Roháč, Kupilík, Karban, Bečvář, Pták, Chada. Střídali J. Horáček a Zd. Horáček.

22.1.2009 VSTUP DO DISKUSE
Snímky z utkání Lom - Konstantinovy Lázně.
9

Lídři nezaváhali, Chodský Újezd i Lom nadále vládnou

Návštěva prezidenta ČR Miloše Zemana v Horšovském Týně
85

OBRAZEM: Měli byste opravit Míčovnu, vzkázal prezident v Horšovském Týně

FOTOGALERIE: Dva autoři vystavují v muzeu

Černošín – V černošínském muzeu byla zahájena výstava fotografií Moniky Šavlové z Kladrub a Štefana Kučíka ze Stříbra.

SLEDUJTE ON-LINE: Prezident Miloš Zeman diskutuje s občany v Horšovském Týně

Plzeňský kraj - Sledujte s Deníkem návštěvu prezidenta v kraji.

Stříbro – Spolupráce mezi městy Stříbro na české straně a Vohenstrauss na německé straně, trvá už několik desetiletí. Ta oficiální, na základě smlouvy o partnerství, pak 25 let. A právě tu chtěli zástupci obou měst stvrdit společným přátelským setkáním.

Nebude to jednoduché, míní kouč Vrba

Lucern (od zvláštního zpravodaje Deníku) – V české lize suverénně kralují a zdolávají jednu těžkou překážku za druhou. A uspět chtějí také v Evropské lize. Fotbalisty Viktorie Plzeň čeká dnes večer třetí zápas ve skupině G – na stadionu v Lucernu se postaví FC Lugano, poslednímu týmu ve skupině.