Nováček Přeboru Plzeňského kraje nestačil v neděli na jednoho z aspirantů na postup do divize. Před 470 diváky prohrál se S. Manětín 3:6. Baník nezačal vůbec špatně. Už v šesté minutě vyskočil nejvýše domácí Houdek a zcela sám před Pochobradským hlavičkoval nad branku.Odvě minuty později zahrozil Bouška, ovšem jeho střelecký pokus se mezi tyče nevešel.

Tolik otřepané nedáš, dostaneš se opět potvrdilo. Domácí Kasl hlavičkoval nad branku a vzápětí se na druhé straně prosadil hlavou Korynta – 0:1. Baník se nevzdával a blízko k vyrovnání měl v 16. minutě Jareš, gólman byl na místě. V dalších minutách se hrálo pod taktovkou domácího celku, který se také ve 27. minutě dočkal vyrovnání. R. Dyk ´vymotal´ obranu hostů, prodloužil na M. Dyka, který našel nabíhajícího Uhlíře.

Ten zkušeně umístěnou střelou vyrovnal – 1:1. Převaha Baníku trvala a ve 37. minutě se domácí příznivci dočkali. R. Dyk s Jarešem si udělali z obránců Manětína solné sloupy a Jareš se nemýlil – 2:1. Radost domácích trvala jen pět minut. Baník chyboval a zkušený Korynta vyrovnal – 2:2. Ještě do konce poločasu neproměnil slibné příležitosti P. Andrle a R. Dyk nastřelil tyč. Po změně stran přišla hned v první minutě sprcha.

Za hosty se prosadil Spal – 2:3. V 50. minutě bylo opět vyrovnáno, když se po závaru před brankou hostů prosadil M. Dyk – 3:3. Soupeř ale v 54. minutě kontroval Stejskalem – 3:4 a od této chvíle měl hru pod kontrolou. Baník ´nestíhal´ a technicky vybavení hosté zle ´zatápěli´ stříbrské obraně. V 63. minutě se z trestného kopu trefil Bouška – 3:5. O chvíli později, při další šanci hostů, vykopával Kertis z brankové čáry.

Kalich hořkosti až do dna si vypili domácí v 82. minutě. Úspěšným střelcem Manětína byl Spal – 3:6. V závěru měl na hlavě snížení střídající Cvachoušek, ale střílel nad branku. Od další pohromy zachránil Baník v nastaveném čase Kostelníček. Výhra Manětína byla zasloužená.