Stříbrský Baník, vedoucí tým 1. A třídy herně i výsledkově propadl. V sobotu dostal lekci od zachraňujících se Žichovic. Domácí zvítězili přesvědčivě 4:0.

Stříbrský tým nezastihl zápas v nejlepším rozpoložení. Přesto mělo utkání vyrovnaný průběh. Domácí se snažili prosadit jednoduchou hrou, kdy „nákopy" hledali ve předu exligové hráče Rótha a Šišku. Hosté nepotvrdili kvality lídra soutěže a vážněji nedokázali ohrozit branku soupeře. Skóre se měnilo ve 24. minutě, kdy se prosadil žichovický Šiška a domácí šli do vedení. Za tohoto stavu se šlo také do kabin.

Po přestávce se čekal nápor hostů, ovšem opak byl pravdou. Obraz hry se nezměnil a domácí byli v útočné fázi stále nebezpečnější. Své kvality v 56. minutě potvrdil Róth, který zajistil domácím dvoubrankové vedení. Ani tato branka neprobudila Baník z letargie a tak exligista a naposled hráč divizní Doubravky upravil v 67. minutě na 3:0 pro Žichovice. Zkázu lídra v 78. minutě dokonal Šteier. Hosté zahrozili jen Pleškem, jehož střela se otřela o břevno. Mizérii Baníku potvrdil v 89. minutě Bůžek, který postupoval sám na branku a nedal.

„Disciplína, nasazení, pokora, to bylo všechno co nám chybělo a domácí se tím vyznačovali. My zahráli pod své možnosti. Nedařilo se nic, Žichovičtí byli důraznější a „posadili nás na zadek". Nevím co jsme si mysleli, asi že se soupeř porazí sám. Někteří hráči mají nos hodně nahoru a potřebují se vrátit na zem. Jsem velmi zklamaný. Byl jsem se na soupeře podívat. V týdnu i před zápasem jsme upozorňovali na jeho přednosti, ale na hřišti to nebylo poznat. Soupeř nás přehrál a a nezbývá než mu pogratulovat," zhodnotil zápas zklamaný vedoucí Baníku Milan Tůma.

TJ Žichovice – B. Stříbro 4:0
Poločas: 1:0. Branky: 24. Šiška, 56. a 67. Róth, 78. Šteier. Rozhodčí: Šálková. ŽK: 1:1. Diváci: 120.

Baník: Kostelníček – Blažek, Ulč, Florus, Zaoral, Eliáš, Turek (10. Pavlas), Kohut (57. Petrlák), Pleško, Bláha, Bůžek. Trenér: Josef Aubrecht.