Fotbalisté divizního Tachova přivítali na svém trávníku favorizovaný tým SK Strakonice. Nebýt patnáctiminutového výpadku na začátku druhé půle mohli „skolit“ dalšího silného soupeře. Po dvoubrankovém náskoku z prvních pětačtařiceti minut nevydrželi nápor strakonických a nakonec brali jen bod za remízu 2:2.

Mužstva začala opatrně a hrálo se většinou ve středu hřiště. Domácí se postupně rozehrávali a hosté nevycházeli z údivu. Běžela teprve 15. minuta a Folejtar za pomocí teče rozjásal stovku prokřehlých diváků - 1:0. O dvě minuty později šli tachovští mladící už do dvoubrankového vedení. Po nedovoleném zákroku na Machače nařídil rozhodčí proti hostům pokutový kop, který proměnil s jistotou Lukáš Tušl – 2:0. Tlak domácích neustával. V další slibné akci byl Machač, v tísni a pádu mířil nepřesně. Strakoničtí se snažili eliminovat domácí rychlými brejky, ale ty jim dlouhou efekkt nepřinášely. V dalších minutách pálil Hudec, jeho střela byla tečovaná a skončila naštěstí pro hosty vedle. Po něm Folejtar místo střely volil přihrávku a ta znamenala konec akce. Favorit ze Strakonic začal ve snaze zkorigovat výsledek „tlačit na pilu“, ale domácí se překonávali. Jednou odvrátil Mráz a krátce po něm i Jan Viterna. V posledních vteřinách první půle byl dříve u míče gólman Rojík než mladý Folejtar.

Druhých pětačtyřicet minut začali lépe hosté. V 50. minutě zblízka snížil Němec – 2:1. Po něm mířil mezi tyče Bambule. Tachovští v té době prohrávali většinu soubojů a hosté začali přebírat otěže utkání. V 57. minutě vytáhl jedovku Jelovace gólman Pták na roh. Tentýž útočník šikovně padl ve vápně o dvě minuty později a rozhodčí Koval pískl podruhé v zápase penaltu. Rein vyrovnal na 2:2. Domácí byli očividně zaskočeni a ještě chvíli se nemohli vymanit z tlaku strakonických fotbalistů. Horejš trefil pouze boční síť tachovské svatyně. Pak ale svěřenci trenéra Ptáka opět „povstali“ a začali mít zase mírně navrch. Dobrý centr vyslal v 73. minutě Dvořák a Rojík s námahou vytěsnil do bezpečí. Poradil si rovněž se střelou Hudce. Hosté mohli skórovat deset minut před koncem, ale beci Tachova včas odkopli do bezpečné vzdálenosti od vlastní branky. V samotném závěru mohl dát branku Machač, ale velice špatně s míčem naložil a po něm Habart byl o vteřinu pomalejší než gólman hostů.

„Před zápasem bych bodík samozřejmě bral, ale po náskoku dvou branek a celkové hře jsem dost zklamán. Soupeř byl z kategorie velice kvalitních a silných. Podařilo se nám dát první rychlý gól, potom dokonce krátce po něm i druhý a hru jsme měli pod kontrolou. První poločas jsme určitě dominovali. V druhé půli jsme se nevyvarovali chyb a brzy po zahájení přišel kontaktní gól, pak přišla zbytečná penalta a hosté srovnali náš náskok. Od té doby jsme hráli dozadu, zbytečně pasivně a Strakoničtí byli nahoře. V závěru jsme opět hráli my a chtěli dát třetí gól, ale soupeř hrál už jen očividně na bod,“ netajil zklamání z vývoje a hlavně z konečného výsledku domácí trenér Jaroslav Pták.

FK Tachov–SK Strakonice 1908 2:2

Poločas: 2:0. Branky: 15. Folejtar, 17. Tušl (PK) - 50. Němec, 59. Rein (PK). Rozhodčí: Koval. Hráno bez karet. Diváci: 100.

Tachov: Pták - Mráz, Tušl, Kaše, J. Viterna, Hutta, Hudec (83. Janoušek), Habart, Dvořák (73. P. Šácha), Folejtar, Machač.

Stanislav Sýkora