Fotbalisté Baníku se v devatenáctém kole Fincentrum krajského přeboru dočkali prvních jarních tří bodů. Na hřišti Horní Břízy vyhráli 3:1.
Důležitý krok k vítězství ve velmi důležitém utkání udělal Baník už do šesté minuty, kdy vedl 2:0. Přímo snový začátek posadil hosty do sedla. Naopak, keramici byli hodně dole.
Dvoubrankový náskok zajistili Baníku ve třetí minutě Ábel a tři minuty na to se trefil Florus. Zaskočení domácí měli postupem času územní převahu, ale nebezpečné střely na mokrém terénu pochytal výborný Beke, jinak se do vyložené příležitosti nedostali.
Baník se po přestávce sám dostal pod tlak vlastním gólem Hřebíka, který nešťastně tečoval centrovaný míč. Domácí vrhli všechny síly do útoku, ale v obraně nechávali otevřená okénka. Bůžek, Petraška a ani Ábel „pojistku“ v podobě třetí branky nepřidali. Baníku se to povedlo Petraškou až v závěru, kdy už hrál bez po druhé žluté kartě vyloučeného Floruse.
„Nám vyšel nástup do utkání, hned po přestávce jsme si ale zápas sami zkomplikovali. Domácí byli fotbalovějším mužstvem, ale naše obrana pracovala až na začátek zápasu výborně. Břízu do pořádné šance prakticky nepustila, velmi dobře chytal Beke,“ hodnotil utkání trenér Stříbra Jaroslav Patočka. „Z naší strany to nebylo herně nic moc, ale klukům patří pochvala za nasazení a bojovnost. Tři body doslova vydřeli,“ dodal Patočka.
K. H. Bříza – B. Stříbro 1:3
Poločas: 0:2. Branky: 55. vlastní – 3. Ábel 6. Florus, 90. Petraška. Rozhodčí: Simbartl. ŽK: 2:2. ČK: 0:1 (81. Florus). Diváci: 100.
Baník: Beke – Honzík, Hřebík, Blažek, Jareš, Petraška, Šaman, Ábel, Florus, Bůžek, Hrůša.