Okresní přebor druhé třídy ve fotbalu měl o víkendu na programu třetí kolo a Chodovka na něj nebude vzpomínat v dobrém. Inkasovala „desítku“.

Pod Krasíkovem se hrálo dramatické utkání, které měli Kokašičtí dobře rozehrané i přesto, že už ve druhé minutě prohrávali. Na vedoucí branku Hraničáře nejen odpověděli, ale vedení strhli na svou stranu. V nervozním závěru, kdy hráli bez vyloučeného Houdka, inkasovali třetí branku a ztratili všechny body (3:2).

Favorizovaný Baník rozhodl už v úvodních minutách zásluhou střelecky disponovaného Sláby, jenž se poprvé trefil už v deváté minutě a druhou branku přidal ještě do dvacáté minuty (3:0).

Chovoplánský Slavoj přijel do Horní Jadruže s jedenácti hráči. Jejich snaha o dobrý výsledek skončila po druhé obdržené brance a domácí Dufkovo hoši si otevřeli před brankou Petrželky střelnici. Gólman Slavoje si musel připadat jak při podzimních výlovech. Suchý se trefil čtyřikrát, hattrick zaznamenal P. Pikl (10:0).

Jako na houpačce, tak by se dal nazvat druhý poločas zápasu Konstantinek se Sulislaví. Hosté otočili vedení Lázní ve svůj prospěch a ještě šest minut před koncem sahali po třech bodech. Nakonec zásluhou povedených dvou střel navrátilce Rašína odcházeli ze hřiště se sklopenými hlavami (3:2).

Záchlumský Motor měl v mužstvu Štrejny, kteří se tentokrát „vytáhli“. Zařídili domácím cenné tři body, když hosty předcházela velmi dobrá pověst. Borští neudrželi mladého Štrejna, který vsítil hattrick a to se jim stalo osudným (4:2).

Rezerva Tachova zajížděla na horkou půdu do Damnova, kde už ve čtvrté minutě inkasovala. Domácí sokolíci měli další příležitosti, ale ty nevyužili. Zaspali začátek druhého poločasu a FK vyrovnal. Když deset minut před koncem dal Hobza branku, zdálo se být rozhodnuto. Damnovští ale mají v týmu Šályho, jenž svou druhou trefou v utkání „zařídil“ v závěru domácím alespoň zisk bodu (2:2).

Největší překvapení kola se zrodilo ve Kšicích, kde doposud nevýrazní domácí pokořili rozjetou a hodně favorizovanou Planou. Vše podstatné se událo v prvním poločasu, kdy hosté ještě dokázali odpovědět na vedoucí branku Kasla, ale na trefu Bronce už ne. Proto odjeli ze Kšic bez bodů (2:1).

Ohlasy a fakta najdete ve čtvrtečním vydání Tachovského deníku.