V dalším kole 1. A třídy v kopané přivítal Chodský Újezd na svém trávníku tým FK Svéradice. Svěřenci trenéra Dufky po hladké výhře v derby nezopakovali výkon a po vyhraném poločase 1:0, odešli se svěšenými hlavami po výsledku 1:2. Hosté zásluhou dvou trefám zkušeného Beránka si odvezli domů po zásluze tři body.

Necelá stovka diváků, z nichž byla i část fandů a fanynek Svéradic, viděla dva rozdílné poločasy. V první půli se hrál solidní fotbal, hlavně zásluhou aktivnějších hostů. byli od úvodního hvizdu arbitra lepší v kombinaci, ale zahodili i ty nejvyloženější šance. První zdařilou akci sice předvedli domácí, ale mladý Jílovec byl u míče později než brankář hostů Soukup. Pak mířil nepřesně svéradický Brůha. V 17. minutě našel ideálně na malém vápně Chaloupka spoluhráče Beránka, který mířil vedle branky domácích. Podobně si počínal i Brůha, stejně Beránek a opět Brůha. Kdyby hosté vedli rozdílem čtyř branek, nikdo by se nedivil. Fotbal se ale hraje na góly a ne na šance. Po půlhodině utekl svéradické obraně P. Pikl a pohodlně zavěsil – 1:0. Pak byl dvakrát v gólové situaci Jílovec.

Při druhé došlo k souboji, který rozhodčí neposoudil jako nedovolený a nechal pokračovat ve hře. V závěru půle prošel mezi třemi domácími hráči Vonášek, ale mířil nad břevno.

Neuběhlo ani sto dvacet vteřin druhého dějství a hostující Beránek zblízka potěšil svoje fandy – 1:1. V dalších minutách se zásluhou nepřesných verdiktů rozhodčího začalo na trávníku jiskřit. Hosté pokračovali ve své hře a byli o poznání lepší. Jejich snaha byla korunována druhým gólem Beránka, který využil zaváhání v domácí obraně a rozhodl zápas. Chodský Újezd se snažil o vyrovnání, nejblíže k němu měl P. Pikl, ale ve výhodné pozici přestřelil. Hosté mohli své vedení ještě navýšit, ale proti byl brankář Slivoně. Herout a po něm i Makovec v šancích neuspěli.

„Tradici jsme neporušili. Odevzdali jsme po „zásluze" body Svéradicím. Prohra mrzí, ale byla zasloužená," zhodnotil ztrátu bodů po ne příliš vydařeném zápase domácí kouč Jiří Dufka.

TJ Ch. Újezd – FK Svéradice 1:2
Poločas: 1:0. Branky: 32. P. Pikl – 47. a 62. Beránek. Rozhodčí: Ruda. ŽK: 2:2. Diváci: 95.

Ch. Újezd: Slivoně – Beneš, L. Pikl ml., Opava, Trejbal, Vejvoda, Jílovec, P. Pikl, Kurčík,J. Pikl, Pešta. Střídali Vyskočil, Peklo a L. Pikl st.

Stanislav Sýkora