Fotbalisté FK Tachov a B. Stříbro mají jedno společné. Všichni hrají o záchranu, Tachov v divizi a Baník ve Fincentrum krajského přeboru. Oba celky budou o důležité body bojovat na domácím trávníku. Tachov v sobotu a Stříbro v neděli.


Divizní FK se utká s FC Rokycany a obě mužstva jsou „namočená" do sestupových vod. Jak se říká, hraje se o šest bodů a zatímco hosté mají na svém kontě čerstvou výhru s druhým Benešovem, Tachované v západočeském derby prohráli v Kolovči. Do utkání jdou obě mužstva s vědomím, že kdo získá tři body, bude o krok blíže k záchraně. Trenér Tachovanů Jaroslav Pták stále nemůže počítat pro zranění s Šáchou, Machačem, Ptákem a Žemličkou. „Bohužel, ze studiíních důvodů nebude ani Adam Janoušek, ale nenechá se nic dělat. Věřím, že hráči, kteří nakonec nastoupí, odvedou na hřišti maximum a dokáží bodovat," je optimistou tachovský kouč, který viděl soupeře právě v utkání s Benešovem. „Hráli dobře, bude to bitva," dodal Pták.
Utkání se hraje v sobotu od 17 hodin.


Fotbalisté B. Stříbro hrají o holou záchranu a v současné době jsou na sestupém místě. Po domácí prohře s Doubravkou (0:3) v neděli hostí dalšího kvalitního soupeře. Do Stříbra přijede mužstvo TJ Klatovy.
Před trenérem Baníku stojí opět těžký úkol, dát dohromady jedenáctku statečných, která se porve o důležité body. „Marodka se nevyprazdňuje, je to pořád stejná písnička. My musíme sestavit tým ze zdravých hráčů, kteří se proti favorizované celku Klatov pokusí získat nějaké body," konstatoval stříbrský kouč. „Klatovy mají kvalitní tým, ale pokud zopakujeme nasazení a bojovnost třeba z utkání v Příkosicích, tak nejsme bez šance. Samozřejmě jdeme do každého utkání s cílem zvítězit, ovšem musíme být také realisté. Je ale pravda, že až na Doubravku a Chrást, tyto týmy jsou někde jinde, se dá hrát s každým. Chceme bodovat a já věřím, že to zvládneme," dodal Patočka.
Utkání se hraje v neděli od 17 hodin a řídí ho Schneider.