Fotbalový fanoušek si může o víkendu vybírat z bohaté nabídky. V sobotuse hraje divizní kolo a Tachov hostí Benešov, stříbrský Baník se podruhé za sebou představí v Puma krajském přeboru na domácím trávníku. Na Baník přijedou Klatovy. Podle slov bafuňářů, oba celky potřebují zvítězit.

Divizní Tachov vstoupil do jarní části soutěže prohrou na Doubravce (2:0) a propadl se ještě více do dolních pater tabulky. Benešov má o tři body více a Tachované se budou snažit na svého dnešního soupeře dotáhnout. „Bereme jen tři body. V naší situaci nám nic jiného nezbývá,“ má jasno sportovní ředitel FK Tachov Petr Móži, který je přesvědčen, že hráči podají daleko lepší výkon než v Plzni a výhru vybojují. „Hrajeme na umělce. Hlásí se i jarní počasí, a tak očekávám podporu fanoušků, kteří nebudou mít sice takový komfort jako na hlavním hřišti, ale budu rád,když jich přijde co nejvíce,“ zve do ochozů fotbalové příznivce sportovní ředitel. „Kluci jsou až na Habarta zdravotně v pořádku a věřím, že domácí zápas zvládnou,“ je optimistou Móži.

Stříbrský Baník hraje podruhé za sebou doma a také ve Stříbře nebyli s jarní prémiérou spokojeni. O výhru s Vejpr〜nicemi přišli Baníkovci v poslední minutě utkání. „Pokud chceme s Klatovy pomýšlet na výhru, musíme ve všech směrech podat lepší výkon,“ ví své sekretář klubu a jeho předseda v jedné osobě Milan Fiala. „Celý týden netrénoval Radek Dyk, takže jeho start je nejistý. Jinak jsme kompletní,“ řekl ke stavu kádru předseda klubu, který si nechce připustit, že by Baník na domácím trávníku i podruhé zaváhal.

V sobotu v Tachově a v neděli ve Stříbře začínají utkání shodně v 15 hodin.