Tachov si od začátku snažil vytvářet převahu a tlak, kterým by dostal hru soupeře pod kontrolu. Což se postupně dařilo a první ovoce tato snaha přinesla v 10. minutě, kdy se na 1:0 přesně trefil Kořínek. Další gól přidal v 25. minutě Folejtar. Další šance přicházely, často končily těsně vedle, nebo je brankář hostí Beke zlikvidoval. Zhruba po půlhodině hry trefil domácí Ruda tyč, chvilku na to Bydžovského přízemní střelu brankář na poslední chvíli zázračně vytáhl. Ve 34. minutě se ale nejlepší střelec domácích dočkal, ve 34. minutě zvýšil na 3:0. Do přestávky mohl Tachov svoje vedení ještě navýšit, Vyleta ale neproměnil penaltu.

Po změně stran pokračoval tlak domácích, plzeňský Rapid otevřel hru a pokoušel se uspět alespoň rychlými brejky. Soupeř Tachova si vytvořil několik slibně vyhlížejících akcí, ale ty brankář Houdek s přehledem zlikvidoval. Domácí ještě svoji převahu zúročili dalšími góly, krátce po začátku druhého poločasu se v 50. minutě přesně trefil po pěkné akci Skopový a deset minu před koncem nejprve Beke míč po střele domácích chytil, ten mu ovšem vyklouzl z ruky a nejblíže mu byl Čížek, který završil sobotní účet na 5:0.

„Věděli jsme, že soupeř bude hrát důrazně, tvrdě, což se potvrdilo. Ze začátku na nás trochu vlítli, snažili se běhat. My jsme v prvních minutách trošku zaspali, ale měli jsme jinak celý zápas pod kontrolou. Dali jsme pět gólů, ale k tomu jsme měli spoustu dalších šancí, které jsme neproměnili. Do druhé půle jsme sestavu hodně prostřídali, protože nás čeká náročný víkend, tak aby si kluci trošku odpočinuli,“ okomentoval utkání hrající trenér Tachova Martin Knakal.

Kromě Tachova vyhrál svůj sobotní zápas i Baník Stříbro, který porazil doma Chotíkov 1:0.

Oba zástupci tachovského okresu mají před sebou náročný velikonoční víkend, čekají je totiž dohrávky odložených zápasů. Baník Stříbro hraje ve středu 28. března od 17 hodin v Holýšově, FK Tachov jede v pátek 30. března do Nýrska, kde se hraje od 15 hodin. V dalším kole pak v sobotu 31. března nastoupí Stříbro v Horní Bříze, Tachov hraje v neděli 1. dubna v Holýšově. Oba zápasy začínají v 16 hodin.