Fotbalisté FK Tachov potvrdili formu z pohárového vítězství ve Vejprnicích (3:0) a na svém trávníku si poradili s keramiky z Horní Břízy. V utkání Fincentrum krajského přeboru rozstříleli poslední tým soutěže 5:1.

Hned v první minutě musel hostující Korejčík boxovat tvrdou střelu Hudce. O dvě minuty později byl faulován Tušl a sudí Křen nařídil bez zaváhání penaltu, kterou však Jan Viterna nedal. Bříza mohla jít do vedení o chvíli později po zmatku v domácí obraně. V osmé minutě byl agilní Folejtar lehce postrčen a na míč nedosáhl. Jan Viterna v 16. minutě místo střely centroval na P. Šáchu a bylo po šanci. Chvíli nato špatně zakončoval na druhé straně J. Paukner a to bylo ze strany hostů na delší dobu vše. Za domácí nedali postupně slibné příležitosti Habart, Dvořák a opět Habart. Vzápětí je napodobil i Hudec. V 38. minutě chyboval hlavní arbitr, když šel konzultovat situaci k pomeznímu a nechal pokračovat ve hře. Pět minut před půlí se domácí dočkali, kdy se na konci pěkné akce byl Dvořák – 1:0. Radost fanoušků ještě neutichla a Machač po utěšené střele zvýšil na 2:0.

V prvních vteřinách druhého dějství vykopl bek hostů z čáry slabou dorážku Folejtara a na druhé straně z protútoku nedal tutovku M. Paukner. V tento moment se zápas lámal a minuty keramiků byly „sečteny“. V dalším průběhu excelovali Tachované. Machač, Habart a Dvořák ještě nedali, ovšem na jejich nemohoucnost se „nemohl dívat“ hostující M. Paukner. V 65. minutě nikým atakován se položil rybičkou a nádherně zavěsil. Bohužel pro hornobřízké do vlastní sítě - 3:0. Tři minuty trvalo Tachovanům aby P. Kašem a Petrem Šáchou „utekli“ na rozdíl pěti branek. Domácí dále pokračovali ve strojových kombinacích, ale více branek se natěšení domácí fandové nedočkali. Naopak sedm minut před koncem chybovala obrana Tachova a M. Paukner odčinil vlastňáka. Neobsazen lehce překonal domácího gólmana - 5:1. V poslední minutě s pomocí faulu byl v šanci Vrla, ale trefil jen do náruče Ptáka.

Kvalitu domácího týmu a zaslouženou výhru sportovně uznal po zápase hostující trenér V. Votýpka i jeho asistent. Spokojen byl i domácí kouč.

„Měli jsme skvělý nástup do zápasu. Byli jsme trochu zaskočeni neproměněnou penaltou, ale naštěstí jsme i potom vytvořili hromadu šancí. Většinou jsme to uspěchali, naštěstí ale v závěru poločasu přišli branky Dvořáka a Machače. Podle mého tak bylo o zápase rozhodnuto. Ve druhém poločase jsme pokračovali v aktivitě a dali další nádherné branky. Potvrdili jsme, že naše forma šla nahoru,“ pochvaloval si hru svých svěřenců domácí trenér Jaroslav Pták.

FK Tachov - ZKZ H. Bříza 5:1

Poločas: 2:0. Branky: 40. Dvořák, 42. Machač, 65. vlastní (M. Paukner), 67. Pavel Kaše, 70. Petr Šácha - 83. M Paukner. Rozhodčí: Křen. ŽK: 3:1. Diváci: 250.

Tachov: Pták - L. Viterna, Pavel Kaše, Petr Šácha, Habart ( 78. Slowik), J. Viterna, Dvořák, Hudec, Folejtar (83. M. Šácha), Tušl (78. Žemlička), Machač (67. Chmiel).