Západočeské derby v divizi skupiny A mezi FK Tachov a FC Rokycany mělo zvláštní náboj. Při případném úspěchu domácího celku a zaváhání druhého Táborska B v Klatovech už mohli Tachované slavit postup do České fotbalové ligy. A nakonec se tak stalo. Domácí deklasovali Rokycany 8:0, Táborsko B „padlo" v Klatovech a hned po utkání mohli vypuknout oslavy. Tachov si tak po dlouhých 20 letech zahraje opět ligovou soutěž v kopané.

Rokycanští nepřijeli k utkání s kompletním kádrem a po dvou šancích domácích, které přežily se štěstím, inkasovali v sedmé minutě po rohovém kopu Hudce a hlavy Matase – 1:0. Po čtvrthodině hry se hosté osmělili a také oni zahrozili. Poprvé to bylo v 15. minutě, ale P. Aubrecht poslal ve výhodné pozici míč do náruče Houdka. Při střele Mandouse už měl domácí gólman více práce, ale míč za svá záda nepustil. Po těchto příležitostech se domácí zvýšeným úsilím začali stále více prosazovat a Rokycany v této fázi utkání podržel gólman Vild. Úspěšný byl při trestném kopu Hudce, vystihl centr Folejtara a kryl střelu Dvořáka. Ve velké příležitosti se ocitl Kovařík, místo střely zvolil ještě kličku a o míč přišel. Ve 36. unikl po straně Kubišta, na jeho přihrávku nedosáhli Dvořák a ani Habart. Skóre se měnilo ve 42. minutě, kdy Habart našel Kovaříka a ten z voleje nedal Vildovi šanci – 2:0. Minutu na to ve skrumáži poslal se štěstím míč za brankou čáru Habart – 3:0.

Jak první poločas skončil, tak druhý začal. Dvořáka ještě vychytal Vild, ale ve 48. minutě zvýšil na 4:0 Habart. Pět minut na to upravil Kovařík na 5:0. V 57. minutě měl Kovařík na noze hattrick, míč poslal nad branku. Minutu na to po nezištné přihrávce Dvořáka skóroval podruhé v utkání Matas – 6:0. Až v 60. minutě přišla první střela hostů, Mariánus poslal míč nad branku, ale odstartoval několik pokusů svého mužstva o vstřelení branky. Nejdříve to byl on, jeho dvě střely kýžený úspěch nepřinesly.

Pokus Mandouse domácí gólman kryl. A když se hosté netrefili, tak jim to na druhé straně předvedl Tušl, jenž byl v pravý čas na správném místě – 7:0. Tři minuty po té vyrazil reflexivně Folejtarovu hlavičku Vild a vyznamenal se i při dorážce Habarta. Domácí dohrávali zápas v exhibičním duchu a v 78. minutě předvedli akci oku lahodící. Na jejím konci byl Dvořák, který místo zakončení našel střídajícího Sadílka a ten dal na konečných 8:0. Nic už na tom nezměnila střela Rokycanského Hellera a na druhé straně Tušla.

Po konečném hvizdu rozhodčího vypukla v táboře Tachova radost a začali létat „rychlé špunty", nechyběl ani zlatavý mok. Trenér Zdeněk Michálek se několikrát objevil nad hlavami hráčů a po oslavách zhodnotil utkání.

„My jsme do zápasu vstoupili dobře, pak začaly Rokycany trochu zlobit a my měli problémy v obranné fázi. S postupem času jsme se ale stále více prosazovali a nakonec dali soupeři osm branek, což jsem před utkáním nečekal."

Tachov - Houdek - Kovařík, Matas, Knakal, Habart, Viterna, Hudec, Kubišta, Dvořák, Folejtar, Tušl. Střídali Ruda, Sadílek, Stružka, ˇM. Šácha. 

Fakta k utkání a ostatní výsledky najdete v pondělním vydání Tachovského deníku.