Zimní přípravu zahájili divizní fotbalisté FK Tachov minulý týden ve čtvrtek a v sobotu se svým příznivcům představí v přípravném utkání. Na umělce nastoupí ve 14.00 hodin proti Holýšovu. Trenér Jaroslav Pták má k dispozici stejný kádr jaký skončil jarní boje.

„Kádr tvoří 22 hráčů, první trénink jich absolvovalo šestnáct. Počítat ale nemůžu jen s Chmielem, jenž musí ze studijních důvodů na „divizní“ fotbal zatím zapomenout. Ostatní absence byly z důvodů virových onemocnění. Z hostování v Rozvadově se vrátili Lukáš Čížek a Jarda Žemlička, oba se zapojili do přípravy,“ řekl ke kádru trenér FK Tachov Jaroslav Pták, který je připraven na příchod i Jaroslava Malého, ale ten je zatím nerozhodný a poslední zprávy hovoří, že půjde do Kolovče. Hráči se budou připravovat třikrát a i čtyřikrát týdně.

„V lednu bude pro kluky příprava trochu bolestivá. Musíme se zaměřit na dynamiku a rychlostní vytrvalost. Únor už chceme být co nejvíce „na míči“. Každý víkend bychom měli sehrát přípravné utkání, kde chci dát šanci všem hráčů. Ti, kteří dosud byli na lavičce tak budou mít možnost vybojovat si místo v sestavě,“ konstatoval tachovský kouč. Podle jeho slov chce klást velkou váhu zlepšení fotbalového projevu. „Chceme k naší bojovnosti přidat větší fotbalovost a máme teď v zimě dost času na tom zapracovat. Představuji si, že bychom měli být více variabilnější a dokázat měnit styl hry podle taktiky soupeře. Také proto jsem změnil model přípravy, kdy vynecháme aerobik a další doplňková cvičení jako byl spinning. Velký důraz chceme dát na herní přípravu. Bude probíhat v místních podmínkách, kde je také zajištěna rehabilitace,“ pravil trenér.

„Jeden týden se budeme připravovat třikrát a druhý čtyřikrát denně plus přípravné utkání,“ dodal Pták. V Tachově o případných posilách nepřemýšlí a divizní jaro jsou připraveni odehrát se stávajícím kádrem.

Herní příprava: 14. ledna 14.00 FK – Holýšov; 21.ledna 14.00 Písek – FK; 28. ledna 14.00 FK – Karlovy Vary; 4. února 14.00 Domažlice – FK, 11. února 13.00 FK – Chrást, 16. února 18.00 FK – Bohemians 1905 U19; 25. února 13.00 FK – Toužim; 3. března 14.00 Doubravka – FK.