Tachov porazil Horní Břízu, ale trenér spokojen nebyl

Tachov – Šestým kolem pokračoval o víkendu krajský fotbalový přebor. Baník Stříbro doma porazil tým ze Žihle, Tachov si poradil s Horní Břízou, Rozvadov prohrál vysoko s Chotíkovem. Tachov zatím v soutěži neklopýtl a drží si vedoucí pozici v tabulce.

17.9.2017

Snímky z utkání krajského přeboru Tachov - Horní Bříza, Tachov v červeném.Foto: Deník / Kohout Jiří

Zápas s Horní Břízou měl jasného favorita a domácí také svoji roli potvrdili, i když v úvodní části hry soupeř poněkud kousal. Už ve druhé minutě vystřelil směrem k brance Schimmera domácí Habart, ale mířil vedle. Krátce na to si vytvořili nebezpečnou šanci hosté, po chybě domácí obrany se k míči nečekaně dostal Zavadil, ale Houdek s pomocí Knakala chytil.

Domácí začali postupně kontrolovat hru, ale další šanci si vytvořila znovu Horní Bříza. Ve 12. minutě vybojovali ve středu hrací plochy míč opět hosté, Chocholatý přeloboval domácího gólmana, ale míč naštěstí pro Tachov šel těsně nad. Pár desítek vteřin poté skončila akce domácích Vylety a Habarta v síti Horní Břízy, ale rozhodčí gól kvůli ofsajdu neuznal. Ve 20. minutě zblízka vystřelil Knakal, brankář vyrazil na roh. Hned při další akci míč orazítkoval břevno Schimmerovy branky.

Na 1:0 dali domácí v 31. minutě, kdy po přihrávce zleva vystřelil přesně při zemi Vyleta. V 38. minutě vyslal Folejtar lehkou střelu přímo do náruče hostujícího gólmana. Ve 43. minutě centroval z velkého vápna zleva Skopový na Rudu, ten zblízka zvýšil na 2:0. Skóre se znovu měnila po dalších devadesáti vteřinách, kdy na rozdíl tří branek zvýšil z přímého kopu Folejtar.

Také ve druhém poločase pokračovala hra převážně na polovině hostů ze severního Plzeňska. Ti se pokoušeli zahrozit občasnými protiútoky, ale neúspěšně. Zápas měli v rukou Tachované. V 52. minutě vystřelil zprava Vyleta, Schimmer ale chytil. Počtvrté si „Gól“ zakřičeli domácí příznivci v 61. minutě, když Skopový zatáhl míč ze středu hřiště, křížem přihrál nehlídanému Habartovi a ten se trefil přesně do pravé poloviny branky hostujícího týmu. Hosté se dostali ke slovu až v samotném závěru, kdy posledním u míče při jednom z protiútoků byl Lavička, který vystřelil zprava. Houdek už v pádu neměl šanci, a tak hosté upravili na konečných 4:1.

Snímky z utkání krajského přeboru Tachov - Horní Bříza, Tachov v červeném.

Hrající trenér FK Tachov Martin Knakal nebyl, i přes relativně vysoké vítězství domácích, se hrou svého týmu spokojen. „Dnešní utkání se mi nehodnotí dobře. Nevím, co říct. Nemá to z naší strany nasazení, které bych si představoval. Nevím, co je špatně. Na tréninku jezdíme všichni jak pily, koušeme, škrábeme. Ale přijde zápas a jsme třetinoví. Nedokážu si to vysvětlit,“ posteskl si kouč.

„Nechápu, nerozumím tomu, není to dobře. Oni jdou dvakrát sami na bránu, potřetí dají gól. To se stávat nemůže. Rozhodně nám by se to stávat nemělo, náš tým by měl mít takovou kvalitu, která by nedovolila soupeři takové tři vyložené šance. Na tréninku řešíme herní situace relativně dobře, přijde zápas a jsme úplně jiný tým,“ dodal s tím, že se bude s týmem snažit pracovat na ještě dalším vylepšení herního projevu.

V příštím kole, které se hraje 23. a 24. září, zajíždí Tachov v sobotu do Vejprnic a Rozvadov do Horní Břízy. Stříbro pak hraje v Lubech.

17.9.2017 VSTUP DO DISKUSE

Senioři se bavili na pravidelném setkání ve Studánce

Kde vyrostli letošní vánoční krasavci?

Divoch oslaví čtvrt století premiérou staronové hry

Stříbro – Již 25 let kouzlí Divadelní spolek Divoch ze Stříbra úsměv na tvářích návštěvníků jejich představení.

Házenkářky válí, v tabulce druhé ligy jsou třetí

Tachov – Šest vítězství a jedinou porážku zaznamenaly házenkářky Slavoje Tachov v současném ročníku druhé ligy žen, skupiny Západ. Znamená to velmi dobré třetí místo v tabulce.