„Zápas splnil účel. Klatovy byly nepříjemným soupeřem a v prvním poločase hrály velmi dobře. Ve druhé půli jsme ale protivníka po fyzické stránce přehráli a připsali si cenné vítězství,“ shrnul utkání kouč Tachova Martin Knakal.

Lídr krajského přeboru natáhl díky výhře unikátní sérii bez porážky už na dvaadvacet zápasů.

O víkendu se také hrálo semifinále Memoriálu Josefa Ibermajera v Plzni. Do finále zimního turnaje se po výhře 5:0 nad plzeňským Rapidem probojovaly Přeštice. Druhým finalistou je podle očekávání domácí Senco.

Výsledky, zimní turnaj v Doubravce: Přeštice – Rapid 5:0 (Strejček 2, Bešta P. Fiala, Kuhajda), Senco – Vejprnice 6:1 (Brabec, Krejčí, Sýs, Trojanec, Skopový, vlastní – Kýček), Lhota – Zruč 3:2 (Křížek 3 – Tobrman, Jelínek), Chlumčany – Chotíkov 2:3 (Kubík, Dolanský – Matas, Končal, Fakan), dohrávka 1. kola poháru PKFS: M. Touškov – Košutka 5:5 (5:4 PK, Anděl 3, Karbusický, Bouzek – Primas 2, Kalaš, Macht, Fikar), příprava: Jiskra – Čížová 3:1 (Vais, Roubal, Braun – Jirouš), Tachov – Klatovy 4:1 (Žemlička, Bydžovský, Habart, Vyleta – Požárek), Viktoria U17 – Jiskra B 6:2 (Kodýdek 2, Pavlík 2, Koželuh, Kavka – Buršík 2), Mochtín – Luby 4:2 (branky Lubů: Koželuh, Křížek), Viktoria 16 – Cham U18 0:1, Sušice – Čimelice 2:8 (Kramár, Halas), H. Bříza – Úněšov 4:0 (Zavadil, Janka, Příhoda, Chocholatý), Holýšov – Staňkov 7:1 (branky Holýšova: Černohorský 4, Panuška, Sedlák, Roztočil), Žihle – Ruprechtice 0:1, Viktoria U19 – Dukla Praha U19 2:1(branky Plzně: Vrba, Patrovský), Cheb – Stříbro 1:2.

Po výborném výkonu  zejména ve druhé půli porazila juniorka Viktorie Hradec Králové 5:1. Na snímku odvrací míč před hráčem hostů kapitán Viktorie Kryštof Pavlík (v modročerveném).