Fincentrum krajský přebor ve fotbalu má o víkendu na programu devětadvacáté kolo a oba zástupci Tachovska se představí na domácím trávníku. Tachované hostí zachraňující se Rapid Plzeň a Stříbro čeká, po úspěšné předehrávce ve Vejprnicích (0:1),poslední zápas této sezony. Na Baníku přivítá plzeňské energetiky.

Mužstvu FK Tachov stačí k zajištění druhého místa zvítězit nad plzeňským Rapidem. Po výhře v Přešticích je mužstvo v pohodě a podle posledních zpráv z tachovské kabiny tam vládne dobrá nálada.

„Kluci jsou před nedělním zápasem kompletní, chybět budou jen dlouhodobě zraněný Mráz a dále ze studiíních důvodů Kaše,“ řekl ke stavu kádru sportovní ředitel FK Tachov Petr Móži, jenž stojí s celým vedením klubu před jedním z nejtěžších rozhodnutích. Po nezájmu Chrástu postoupit do divize se naskýtá šance druhému celku tabulky a k tomu má nejblíže právě Tachov. Pokud zvládne zápas s Rapidem, zajistí se definitivně druhou příčku.

„Zatím je to opravdu padesát na padesát. V neděli to musíme definitivně ´rozlousknout´,“ pravil ředitel. „Chtěl bych předeslat, že nechceme jít cestou drahých hostováních a naší prioritou je hrát s vlastními odchovanci. Tady jsme jako vedení klubu trochu jiného názoru než trenéři, kdy ty považují současný kádr za málo zkušený na divizní soutěž. Já se ale obávám, že na utkání s horší polovinou mužstev přeboru už jdou hráči s tím, že nemohou prohrát. Jejich fotbalovému růstu to určitě neprospívá. Jak říkám, vedeme diskusi a příští týden budeme vědět více. Dnes ,jestli budeme hrát divizi, potvrdit a ani vyvrátit nemohu,“ řekl Móži a dodal. Věřím, že kluci zápas zvládnou a druhé místo si s předstihem zajistí.“

Utkání s Rapidem se hraje v neděliod 17 hodin.

Stříbrští fotbalisté sezonu zakončí už dnes, kdy hrajou s SK ZČE Plzeň. Baník totiž v předehrávce posledního kola vyhrál na hřišti Sl. Vejprnice 1:0.

„Byli jsme prakticky celé utkání lepším týmem. Hlavně v první půli si kluci vypracovali šance, ale nedokázali je využít. Kluci i přes dvojnásobné oslabení zápas zvládli. Za to jim patří dík. Nemohu být ale spokojený s výkonem asistenta rozhodčího. Jeho výroky byly oboustranně až nepochopitelné,“ vrátil se ke středečnímu zápasu trenér Baníku Jaroslav Lorenc.

V sobotním utkání proti Plzeňanům chceme zvítězit a hlavně předvézt nátlakový fotbal okořeněný brankami. Doufám, že se dokážeme se sezonou rozloučit dobrým výkonem a i výsledkem,“ řekl k utkání Lorenc.

Zápas začíná v sobotuod 17 hodin a řídí ho Pressl.