Tachovští fotbalisté nejen, že si dali cíl postoupit, v úspěch podle slov trenéra Zdeňka Bečky věřili. „Pro celý tým, pro celý realizační tým i pro vedení klubu je neúspěch v Plzni zklamáním. Chtěli jsme postoupit, počítali jsme s tím, ale bohužel se to nepovedlo," vyjádřil se v pondělí tachovský trenér.

Tým z Tachova si na hřišti Dynama ZČE Plzeň vytvořil od začátku územní převahu a v prvních deseti minutách i několik vyložených příležitostí.

„Měli jsme dvě, tři velké šance, ty jsme ovšem neproměnili. Soupeř pak vycítil, že se zápas dá hrát a postupně ho dovedl do vítězného konce. Vlastně nás tak potrestal," uvedl Bečka s tím, že proti Tachov na Petříně nastoupil vyrovnaný mladý tým.

„Soupeře poslala do vedení branka v závěru prvního poločasu z pětadvaceti metrů. Do druhé půle jsme nastoupili s tím, že chceme vývoj zápasu zvrátit. Vytvořili jsme si převahu, soupeře jsme zatlačili, ale pak následovala z rychlého protiútoku penalta, kterou Dynamo nadvakrát proměnilo. Pak už se nám nepodařilo vytvořit si potřebný tlak a otočit výsledek," dodal tachovský trenér.

Pokud by Tachov vyhrál, hostil by tuto sobotu na svém hřišti v prvním kole Poháru České pošty tým z Rokycan. Ty ale pojedou na ZČE.

FK Tachov tak bude pokračovat v přípravě na blížící se sezonu a bude hledat další soupeře pro přípravná utkání. Tím prvním bude v sobotu dorost Senco Doubravka. Zápas se bude hrát v sobotu 20. července od 10.15 hodin, ovšem není ještě známo, na jakém hřišti. „Jestli se bude hrát v Tachově nebo v Plzni, to se zatím dojednává. Senco by chtělo hrát v Plzni, tak hledá v současné době volné hřiště. Do úterka bychom měli místo zápasu znát," informoval Bečka.

Předkolo Poháru České pošty: FK Tachov – Dynamo ZČE Plzeň 2:0 (1:0)

Branky: 42. Světlík, 73. Bednář. Postupuje Dynamo ZČE Plzeň.