Tachovští fotbalisté v sobotu první výhrou v České fotbalové lize proti Čáslavi 4:2 zakončili perný „blok", ve kterém během sedmi dnů sehráli tři náročné zápasy. Právě v tom třetím „oslavili" tříbodový zisk. V dalších dnech si ale neodpočinou. Trenér Purkart jim naordinoval čtyři tréninky v týdnu a už v sobotu čeká Tachovany druhé kolo poháru „MOL Cup 2015". V něm od 10.30 hodin hostí na Městském stadionu v Tachově druholigový B. Sokolov.

V kabině se v současné době počítají zraněné a tak ne moc široký kádr dostal nějaké trhliny. „Tříska podstoupil léčbu zad a měl by být snad do soboty připraven. Horší to je s Tušlem, který bude ještě nějaký čas mimo a na marodku přibyl s natažením svalem Kubek," vypočítává marody sportovní ředitel FK Tachov Petr Móži, jenž nechce být o případných příchodech posil konkrétní. „Jak už jsem řekl, jednáme s některými hráči, ale není to jen o nich. Jejich kluby si je chtějí udržet. Musíme být trpěliví. Nejbližší týdny či dny ukáží, zda se nám podaří někoho získat. Nutno podotknout, že hledáme zkušené hráče, kteří by nám hned pomohli. Nechceme jen tak doslova doplnit kádr. Musí to být také kvalita," podotkl ředitel.

Soupeř z Národní fotbalové ligy B. Sokolov je už sám lákadlem a příznivci, kteří si najdou cestu na stadion, se mohou také těšit na pikantní souboj dvou bratrů. Jakub Dvořák je oporou B. Sokolov, jeho bratr František zase FK Tachov. O tom, zda se oba potkají na trávníku, rozhodnou trenéři Šmejkal a Purkart.

Sokolov je v utkání jasným favoritem, ale pohárové zápasy často přináší překvapení. Každopádně v sobotu mají fanoušci možnost vidět špičkové mužstvo „druhé ligy".