Tachov se v přípravě veze na vítězné vlně

Tachov - Přípravný fotbal

7.2.2011

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Antonín Hříbal

V další přípravě na blížící sezonu si pozvali fotbalisté FK Tachov na „umělku“ Viktorii Mariánské Lázně. Hosté přijeli s dorostenci a na hře to bylo citelně znát. Svěřenci trenéra Ptáka zvítězili po velmi dobrém výkonu vysoko 4:0 a kdyby dali další šance, které si během zápasu ještě vytvořili, mohli Viktoriáni odjed z větší nadílkou.

V úvodu byla hra trochu rozháraná a první šanci měli hosté, ovšem Kafka neměl dostatek síly na důrazné zakončení. V dalších minutách už vzali otěže zápasu do kopaček domácí a předváděli líbivý fotbal. Machač utekl obraně v 11. minutě, ale jeho centr ještě stačili beci Lázní odvrátit. Minutu poté zleva zaběhl Folejtar a jeho načechraný balón pohotově uklidil do sítě Habart - 1:0. O tři minuty později podobnou akci předvedli Hudec s Machačem. Druhý jmenovaný se rovněž nemýlil - 2:0. Sporadickou akci hostů zastavil Tušl. Levou tyč orazítkoval Michal Folejtar a pak dvakrát akci domácích zastavil praporek pomezního arbitra. Zblízka nedal Hudec a po něm šajtlí dobře střílel Pavel Kaše. Ještě lepší zákrok ale předvedl gólman hostů Šmejkal. Další akce na jeden dotek šla po ose J. Viterna, Hudec a Machač, ale chybělo zakončení. Do konce půle byl ještě dvakrát ve slibné příležitosti dobře hrající Hudec a po něm J. Viterna. Stav se ale neměnil.

Druhých pětačtyřicet minut začal opět náporem Tachov. Jedna pěkná akce střídala druhou a příznivci viděli v podání domácích borců pěkný fotbal. V 54. minutě vyslal míč Žemlička do běhu Habartovi a ten se opět nemýlil - 3:0. Hosté nedokázali přejít přes dobře atakující hráče Tachova, ztráceli míče už na vlastní polovině a domácí se dostávali do šancí. Dvakrát „zazdil“ příležitost Habart a jednou Machač. V 61. minutě nebyl právě Machačovi uznán gól pro ofsajd. Tachovští hráli pro diváky a ti museli být spokojeni. Habart v tísni dal lehce nad branku, Janoušek „sestřelil“ obránce svoji levačkou. Zastřeloval se také Jan Viterna a napodruhé ho jeho levá noha nezklamala - 4:0. Pár minut před koncem mohl navýšit Šindelář, ale nedoskočil na centr Habarta. V 87. minutě otřásl dělovkou břevnem hostů střídající Adam Janoušek. „Nástup do zápasu byl velmi dobrý. Proměnili jsme šance a brzy vedli 2:0. Góly padly po akcích, které trénujeme a chceme hrát. Dnes byl i dobrý, účinný a rychlý přechod do útoku. I když výhra je dosti vysoká, musím uznat velmi dobré kvality soupeře. Ten byl nejlepší z možných, se kterými jsme doposud hráli,“ viděl z lavičky duel trenér domácích Jaroslav Pták.

FK Tachov – V. Mar. Lázně 4:0 Poločas: 2:0. Branky: 12. a 54. Habart, 15. Machač, 81. J. Viterna. Rozhodčí: Petr Štrincl - Lhotka, Pavel Štrincl. Hráno bez karet. Diváci: 50.

Tachov: Pták - Földeši, Tušl, L. Viterna, J. Viterna, Habart, Pael Kaše, Petr Šácha, Folejtar, Machač, Hudec. Střídali Minich, Šindelář, Žemlička, Petr Hobza, Janoušek. Trenér J. Pták.