Mužstvo FK Tachov se dočkalo prvních jarních bodů. V Čáslavi po dobrém výkonu zvítězilo 5:0.

Nováček dokázal navázat, bna dobrý herní projev z minulých zápasů, byť prohraných, a tentokrát k tomu přidal i tu nadstavbu a to velmi dobrou koncovku. Domácí tým od úvodních minut na kluzkém terénu přehrával a vypracoval si několik slibných příležitostí. Ujala se až ta z 28. minuty kdy otevřel skóre Folejtar.

Po přestávce už byl zápas zcela v režii hostů, kteří po hodině hry zvýšili Hoffmannem na 2:0. V 62. minutě poslal trenér Vaigl na hřiště Kropáčka a ten po šesti minutách na hřišti skóroval. Do konce utkání stačil dát ještě dvě branky a připsal si na své konto hattrick.

„Samozřejmě výsledek dobrý a hlavně mě těší předvedená hra. Klukům musím pogratulovat, velmi dobře zvládli pro nás dost důležité utkání. Čáslav v minulých zápasech dělala dobré výsledky. O to více mě těší tato výhra, a mám z toho velikánskou radost," začal své hodnocení zápasů trenér hostů Pavel Vaigl. „Kluci splnili vše co jsme si řekli po taktické stránce. Jediné co mne mrzí je fakt, že jsme měli v prvním poločasu vézt více než 1:0. Kopali dvanáct standardních situací a určitě jsme z nich měli něco vytěžit. Pak tam byli ještě nějaké slibné akce, které kluci nedotáhli do konce. To je jediné co mi vadí. Jinak druhý poločas už jsme byli jasně lepší a vyjádřili to i góly," dodal k utkání spokojený kouč.

Čáslav – Tachov 0:5

Poločas: 0:1. Branky: 28. Folejtar, 60. Hoffmann, 68., 72. a 90. Kropáček. Rozhodčí: Kalenda. ŽK: 1:1. Diváci: 120.

Tachov: Houdek – Matas, Knakal, Habart (72. Ruda), Tříska, Vaněček, Hradecký (62. Kropáček), Dvořák, Folejtar (69. Hrošovský), Mlynařík, Hoffmann. Trenér: P. Vaigl.