Předposlední přípravné utkání před jarní částí České fotbalové ligy sehrálo mužstvo FK Tachov v Karlových Varech. Divizní 1. FC na nováčka nestačil a prohrál 2:6. Po dvou brankách vstřelili za hosty Tušl a jarní posily Vaněček a Hradecký.

Tachov začal v lázních aktivně, ale s přibývajícími minutami „odcházel". Domácí byli důraznější a ve 32. minutě šli zásluhou Kury do vedení. Z něho se ale radovali jen čtyři minuty, za hosty srovnal Tušl a během pěti minut padly další tři branky. Skóre utkání ve prospěch Tachova otočil Vaněček, ale po dvou minutách domácí srovnali Kyrálim. Poslední slovo poločasu měl ve 41. minutě tachovský Hradecký – 2:3.

Druhý poločas byl po velké bouřce v kabině hostů od nich o sto procent lepší. Po prostřídání v obou týmech měl Tachov jasně navrch a svou převahu vyjádřil gólově.

„V prvním poločasu až na prvních pět minut to bylo z naší strany bez nasazení, bojovnosti. Z výkonu celého mužstva jsem byl hodně zklamaný a přístup hráčů mě „vytočil". Takhle se nemůže mužstvo prezentovat. Oba inkasované góly byly zbytečné, po individuálních chybách dostáváme laciné branky. Nenechal jsem si to pro sebe a v kabině jsem o přestávce musel hodně zvýšit hlas," popsal chvíle zklamání trenér Tachova Pavel Vaigl, který byl s průběhem druhého poločasu už spokojenější.

„Kluci co přišli na hřiště pro prostřídání si spolu se stávajícím hráči vzali má slova k srdci a jejich herní projev byl diametrálně odlišný od prvního poločasu. Soupeře jsme jen zřídka pustili na naší polovinu a těch branek mohlo být na naší straně ještě více," pravil tachovský lodivod.

Na dotaz, zda sestava z první půle mohla napovědět jak bude vypadat ta na úvodní zápas s Jirny, to kouč důrazně popřel. „Tak to určitě ne! Máme před sebou ještě jednu herní přípravu. Zatím mám jasno tak na sedmi postech. Ještě uvidíme jak budou hráči pracovat na tréninku a v utkání s Weidenem," dodal Vaigl.

1. FC Karlovy Vary – FK Tachov 2:6
Poločas: 2:3. Branky: 32. Kura, 39. Kyrali – 36. a 55. Tušl, 37. a 90. Vaněček, 41. a 62. Hradecký. Diváci: 30.

Tachov: Houdek – Tušl, Matas, Knakal, Mlynařík, Vaněček, Hofman, Tříska, Folejtar, Hradecký, Dvořák. Střídali P. Šácha, M. Šácha, Ruda, Habart, Kropáček a Stružka.