Tachov si sice vytvořil první šanci po osmadvaceti vteřinách hry, kdy vystřelil na branku Štěchovic přímo Hoffmann, ovšem přesně do náruče Soukupa. Slibně vystřelil zprava ve třetí minutě ještě Vaněček, ale to bylo na delší dobu ze strany domácích prakticky vše.

Naopak udeřili hosté, a to ve 13. minutě, kdy se v protiútoku před Houdkovo brankou nejlépe zorientoval Batka a otevřel skóre zápasu. Tachov se pokoušel atakovat branku soupeře v další části zápasu několikrát, v 16. minutě mířil Hoffmann hlavou těsně nad, ve 20. chytil gólman Štěchovic Dvořákovu střelu, o něco později po hlavičce Hájovského orazítkoval míč tyč Soukupovy branky.
Na druhé straně musel předvést svoje kvality Houdek, který ve 29. minutě v pádu zlikvidoval velkou šanci hostí.

Ani po změně stran se nepodařilo Tachovu vytěžit více ze hry a pokračovalo se stylem nahoru dolů, bezu vážnějších šancí a slibných situací, které by mohly přinést na obou stranách góly.
V 56. minutě zahrozil štěchovický Verner, ale jeho střela nebyla dostatečně přesná. Zhruba v polovině druhé půle mířil doposud jediný střelec zápasu Batka na tyč.
Až do samotného závěru se pak na hřišti kromě řady faulů nedělo nic, co by výrazně ohrožovalo obě branky. Až v posledních minutách se domácím podařilo zatlačit soupeře do jeho obranného pásma a vytěžit několik šancí.

Ta největší přišla v 90. minutě, kdy trochu se štěstím skóroval z velké blízkosti brankové čáry Matas a srovnal na vytoužených 1:1.
Rozhodčí Tvrdík nastavoval pět minut, které přinesly opět tlak Tachova a několik dalších šancí, z nichž největší měl Folejtar, který ale poslal svoji bombu těsně nad branku Štěchovic.
Na skóre se do závěrečného hvizdu už nic nezměnilo, a tak zápas skončil v základní hrací době 1:1 a o vítězi a rozdělení bodů rozhodovaly penalty.

Tu první kopal domácí Dvořák a s jistotou proměnil a rozjásal tak tachovské příznivce. Trefil se ale také Batka, a tak domácí vkládali naděje do Mlynaříka. Ten ale nedal, naštěstí pro domácí se to samé podařilo Maršálkovi. I třetí série skončila smírně, trefili se Knakal i Košata. Rozhodla čtvrtá série pokutových kopů, kdy za Tachov se k míči postavil Šácha a opět si mazácky dovolil panenkovskou parádičku. Hostující kapitán Švejda nedal, a tak už Vyleta jen další trefou potvrdil vítězství FK Tachov.

Další zápas České fotbalové ligy sehraje FK Tachov už tuto středu, 21. září. V tento den a další týden 28. září se totiž předehrává sedmnácté kolo soutěže, a Tachov hostí na domácím hřišti tým MFK Chrudim, který v sobotu prohrál doma s Benešovem 0:1.
V neděli pak Tachov jede do jižních Čech, kde jej od 10.15 hodin čeká utkání s MAS Táborsko B, které v sobotu prohrálo v Jirnech.