Bez několika opor základní sestavy a s hráči, kteří toho zatím moc nenahráli, dokázal Tachov v předehrávce 30. kola divize zvítězit v Milevsku 2:0 a prodloužil tak jarní sérii na čtrnáct zápasů bez prohry. Jediný bod ztratili svěřenci trenéra Zdeňka Michálka jen na pražské Aritmě. Úspěšnou šňůru mohou završit už v sobotu, kdy se utkají s druhým nejlepším celkem soutěže, MAS Táborsko B.

Tachované na lavičce s Hudcem, kapitánem Viternou a na trávníku s Martinem Šáchou a dalšími mladými borci měli od úvodních minut převahu a domácí moc nepouštěli do střeleckých příležitostí. Pokud něco prošlo, zasáhl pozorný Houdek v brance hostů.

Přes převahu se lídr ujal vedení až ve 41. minutě zásluhou Kovaříka, jenž už před tím ve slibné pozici trefil jen tyč.
Po přestávce se snažili domácí o vyrovnání, ale obrana hostů, už bez M. Knakala, pracovala spolehlivě a když bylo nejhůře, vytáhl parádní zákrok Houdek. Definitivní rozhodnutí přišlo v 70. minutě, kdy byl nevybíravě faulován Kovařík a pokutový kop proměnil Tušl.

„Jsem rád, že jsme utkání zvládli i bez několika hráčů základní sestavy. Potěšil mě výkon mladíků, rozhodně nezklamali, odehráli dobrý zápas," začal své hodnocení utkání tachovský kouč. „Měli jsme téměř celé utkání hru pod kontrolou, tam bylo otázka, kdy se nám podaří dát vedoucí branku. Domácí se snažili, ale kvalita byla na naší straně. Hudec a Viterna měli menší zdravotní problémy, tak nastoupili až v závěru utkání. V poločasu střídal také Knakal. Kluky jsem tak šetřil, chtěl bych aby nastoupili proti Táborsku," vysvětlil absenci některých opor Michálek, který zůstává u týmu do konce roku.

Na sobotu se v Tachově chystá oslava postupu. Otevírat by se měla nová travnatá plocha na hlavním hřišti a právě souboj dvou nejlepších celků divize tam bude premiérovým utkáním.

„Když už to máme na jaře takto rozehrané, tak bychom rádi zakončili soutěž bez prohry. Nevidím problém v tom, že proběhnou nějaké akce před utkáním. Věřím, že kluci samotné utkání zvládnou," je optimistou Michálek.

Vedení klubu připravilo překvapení i pro příznivce a zve je v hojném počtu. K platné vstupence dostanou dva nápoje a klobásu.