Tachov skončil šestý, ale...

TACHOV, PŘEŠTICE - Talent Cup:VPřešticích se uskutečnil fotbalový turnaj okresních výběrů žáků

19.5.2007

Žákovský výběr OFS Tachov se zúčastnil turnaje Talent Cup, který každoročně pořádá ČMFS ve spolupráci s krajskými fotbalovými svazy. Výběr Tachovska skončil šestý, ale svým výkonem rozhodně nezklamal. Na stadionu v Přešticích nastoupil Tachov v barážovém utkání proti favoritu turnaje týmu OFS Plzeň město, který tvořili převážně hráči týmu SENCODoubravka. Svým nástupem do zápasu dokonale zaskočil favorita a již v páté minutě utkání se po nádherné brance dravého útočníka Radka Danka ujal vedení 1:0. Před koncem prvního poločasu se však favoritu podařilo dvěma slepenými brankami vývoj utkání otočit. Ve druhém poločase se ještě náš tým snažil vyrovnat, ale do otevřené obrany zamířily dva útoky Plzeňanů a zápas skončil 4:1. Tato porážka přisoudila našemu výběru bojovat ve skupině o 4. až 6. místo. Tam se výběr Tachovska nejprve utkal s týmem OFS Rokycany. Náše družstvo mělo po celý zápas převahu a nepustil rokycanské do vyložené šance a naopak mělo několik šancí. Ve dvacáté minutě se náš výběr po rychlém průniku Lukáše Čady, ujal vedení 1:0. Za sedm minut, po ojedinělé šanci rokycanských a chybě tachovské obrany, bylo vyrovnáno. Tento stav vydržel až do konce utkání. Dalším soupeřem byl tým OFS Plzeň–jih. Utkání bylo vyrovnané s řadou šancí na obou stranách. „Dá se říci, že to bylo utkáním brankářů, kdy obzvláště náš Dominik Zemko předváděl výtečné zákroky,“ chválil gólmany vedoucí tachovského výběru Tomáš Koubek. Ve 23. minutě musel hřiště předčasně opustit vynikající Václav Šlehofer, kterého nahradil František Medek. Tohoto střídaní se podařilo využít soupeři a než Medek zaujal své místo v obraně, zaútočili. Po nepovedené střele, kdy se míč s obtížemi dokutálel do brány, se ujali vedení 1:0, které znamenalo i vítězství. Šance na lepší umístění našeho týmu ještě žila i před posledním zápasem, kdy předpokladem bylo vítězství týmu Plzeň–jih nad rokycanskými. Tým Plzně se také rychle ujal vedení 2:0, avšak po hrubých chybách byl nakonec rád za remízu 3:3. „Výkon týmu lze hodnotit, i přes umístění na šestém místě, kladně. Hráči podali bojovný výkon podpořený povzbuzováním příznivců, kteří se na turnaj dostavili, a v utkání s týmem Plzeň–město i povzbuzováním soupeřů. Po zkušenosti z tohoto turnaje lze konstatovat, že tento tým má budoucnost a pokud se jej podaří ještě vhodně doplnit, tak se můžeme těšit na Talent Cup 2008,“ je optimistou Koubek. OFS Tachov: Dominik Zemko (brankář), Tomáš Vejvoda, David Kristín, Giuseppe Lanfranchi, Dominik Sovka (všichni FK Planá), Radek Danko, David Bezdička, Václav Šlehofer, Štěpán Honzík, Kryštof Sušanka (všichni FK Tachov), František Medek (TJ Chodský Újezd), Petr Chejnovský, Michal Draský (oba Sp. Dlouhý Újezd), Lukáš Čada (J. Bezdružice), Martin Veleta, Lukáš Koubek (oba S. Stráž). Trenér Václav Sádlík (FK Planá). Vedoucí týmu Tomáš Koubek. Pořadí: 1. OFS Plzeň město, 2. OFS Klatovy, 3. OFS Domažlice, 4. OFS Plzeň–jih, 5. OFS Rokycany, 6. OFS Tachov.

19.5.2007 VSTUP DO DISKUSE

Volby se samozřejmě nevyhnuly ani vesnicím. Již od začátku se voliči k urnám dostavili také v obcích Horní Kozolupy a Slavice.

I v komunistické baště vyhrálo Babišovo ANO

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

V uličkách Tachova vyhrál Tomáš Jaša

Tachov – Více než 150 běžců v několika věkových kategoriích přilákal tradiční říjnový Večerní běh Tachovem.