S druhým jarním utkáním na domácím hřišti připravilo vedení FK Tachov pro své fotbalové příznivce několik změn. Tachované se chtějí v budoucnu více „připomenout“ nejen výsledky na hřišti, ale také akcemi hlavně směrem k mládeži. První „plody“ této práce budou k vidění už v sobotním divizním zápase s Čížovou.
FK Tachov se chce stát, podle slov vedoucího týmu a spoluorganizátora projektu Petr Nevařila, moderním klubem. Myšlenka vznikla v hlavách už zmiňovaného Petra Nevařila a trenéra prvního družstva Jaroslava Ptáka. Ve spolupráci s úzkým vedením klubu se zrodil projekt, jenž je určitě zajímavý. Prvním krokem bylo z aktualizování webových stránek FK Tachov, které příznivci mohou najít pod /www.fktachov.cz/.
Dvě změny mohli zaznamenat příznivci už při prvním utkání doma proti Štěchovicím. Novým či spíše staronovým spíkrem na domácích zápasech je Jiří Fiala a věrné fanynky dostali malou pozornost v podobě kytičky.
„Určitě chceme přímo na stadionu v předzápasovém a přestávkovém bloku seznámit naše příznivce s aktuálním dění v klubu. Samozřejmě nebude chybět klasické zpravodajství z průběhu zápasu,“ vrací se k první novince vedoucí prvního týmu.
Tachované si v každém domácím utkání vezmou pod patronát vybranou školu přímo v Tachově či v okresu. „Pro nás to znamená pozvat žáky vybraných škol na utkání. V tom zítřejším to bude Základní a Mateřská škola Tachov, P. Jilemnického, jejíž děti doprovodí naše hráče na hrací plochu, následně dostanou nějaké dobroty a budou po celé utkání hosty klubu,“ vysvětlil konkrétní podobu těchto akcí vstříc mládeži trenér Tachovanů Jaroslav Pták.
Pro samotné příznivce je připravena akce „Pět piv zdarma“. Poukaz na odběr dostaně každý stý divák utkání.
Další novinkou bude vyhlášení nejlepšího hráče domácího týmu, kterého určí samotní diváci přímo na stadionu. „Chceme více zapojit naše příznivce do dění a jeden z vylosovaných bude mít vždy možnost v dalším domácím utkání „nakouknout“ do zákulisí přípravy mužstva na zápas přímo v kabině. Tento nápad je zatím ve fázi přípravy, kdy musíme dořešit některé technické náležitosti,“ vysvětlil další zajímavost směrem k divákům Nevařil.
Na počátku své činnosti je také Fanklub FK Tachov, který se v současné době „rodí“ a má už své první členy. „Nechceme žádnou formálnost, oddíl připravil nejen pro členy klubové šály, vlaječky a další suvenýry týkající se FK Tachov,“ pravil Nevařil a nastínil další plány. „Na našich webových stránkách budou už v neděli aktuální rozhovory týkající se daného zápasu, připravujeme návštěvy škol a další akce, které by měly hlavně mládež, všechny naše fanoušky a vůbec veřejnost dostat co nejvíce klub do svého podvědomí. „Do škol bychom chtěli jít s některými hráči a formou besedy se snažit dětem přiblížit dění v klubu a popřípadě přilákat zájemce do klubu,“ doplnil informace kouč Pták.
„Byl bych rád, kdyby už na utkání s Čížovou přišli fanoušci v co největším počtu. Věřím, že jim uděláme radost nejen výhrou našich kluků, ale i příjemným prostředím na stadionu,“ zve na sobotní zápas Nevařil.
Utkání FK Tachov – S. Čížová se hraje v sobotu od 16.30 hodin.