Fincentrum krajský přebor má dnes a zítra na programu jedenadvacáté kolo. V něm se představí také dva zástupci Tachovska. Dnes cestuje stříbrský Baník do Stodu a Tachované zítra přivítají keramiky z Horní Břízy.

Pouhý bod zatím získali na jaře svěřenci trenéra Roberta Vágnera, fotbalisté B. Stříbro. Po domácí prohře s Holýšovem (1:3) se tak pokusí Baník vybojovat ztracené body na hřišti nováčka ze Stodu. Ten si zatím vede velmi dobře a se ziskem pětatřiceti bodů je třetí. Předzápasové prognózy jasně favorizují domácí tým.

„My se jedeme do Stodu pokusit o malý zázrak a bodovat,“ pravil předseda Baníku Milan Fiala, který ví, že hráči se nenachází v nejlepším rozpoložení, ale na druhé straně je začátek a před mužstvem je ještě moc kol. „Jsem přesvědčený, že kádr nemáme rozhodně špatný a dosavadní výkony neodpovídají kvalitě hráčů. Věřím, že se kluci potřebují jen „chytit“ a pak své schopnosti prodají,“ poznamenal předseda klubu, který potvrdil, že kádr není poznamenaný absencí. „Měli bychom být kompletní. Drobné problémy měl Jindra Jareš, ale do zápasu bude připraven,“ dodal sekretář a přededa klubu v jedné osobě. „Jsem přesvědčený, že kluci zabojují, domácí překvapíme a přivezeme si alespoň bod,“ je optimistou Fiala. Utkání se hraje v sobotu od 17 hodin a řídí ho Havel.

Tachované mají za sebou středeční pohárové utkání ve Vejprnicích, kde vyhráli 3:0 a jsou před zápasem s poslední Horní Břízou velkým favoritem. Trenér Jaroslav Pták ale varuje před přílišným optimismem.

„Horní Bříza se na jaře hodně zlepšila a výsledky tomu napovídají. Bude to velmi těžké utkání,“ nepodceňuje soupeře tachovský lodivod. „Chceme se samozřejmě prezentovat útočnou hrou a podat daleko lepší výkon než v derby proti Baníku. Zápas se nám povedl výsledkově, rozhodně ne herně,“ vrátil se k domácímu utkání trenér, který by měl mít k dispozici kompletní kádr až na dlouhodobě zraněného Mráze. Velký plus vidím v kvalitě hrací plochy. Poslední zápasy venku kluci odehráli na velmi špatných terénech a já věřím, že na perfektně připraveném trávníku předvedou kvalitní výkon a zápas dovedou do tříbodového zisku,“ dodal Pták. Zápas se hraje v neděli od 17 hodin a rozhoduje ho Křen.