Patnácté kolo Fincentrum krajského přeboru ukončilo podzimní část soutěže. Tachovští fotbalisté přivítali na podmáčeném, ale jinak dobře připraveném trávníku, SSC Bolevec. Po poločase 2:0, přidal nádhernou trefou přímo z trestného kopu Jan Viterna třetí branku a domácí zvítězili 3:0. Samotný zápas začal o pětatřicet minut později, z důvodu poruchy autobusu boleveckého týmu.

Úvodní minuty se obě mužstva rozkoukávala a hra se odehrávala ve středu hřiště. Ve čtvrté minutě domácí po ose Folejtar, Machač, Janoušek poprvé prověřili obranu Bolevce. Posledně jmenovaný byl ale u míče později než gólman Klečka. Tentýž hráč potom hlavičkoval do náruče gólmana. V osmé minutě už bylo vše jinak a po příhře od Machače se zapsal do listiny střelců Petr Šácha - 1:0. Tachovští nepustili na dlouhé minuty hosty ani za půlící čáru a zahazovali jednu šanci za druhou. Dvakrát to byl Tušl, dvakrát Janoušek a po nich nedal ani Machač. V 27. minutě zaspali hosté v obraně a Janoušek přidal druhý gól. Po něm poprvé vystrčili růžky i bolevečtí fotbalisté, ovšem Pelnář neuspěl. Na druhé straně nedali J. Viterna, dvakrát Janoušek. Když zahodil při brejku i Machač, zůstal poločas „pouze“ 2:0.

Druhá půle patřila v začátku Bolevci. Domácí polevili a hosté začali dotírat. Šnaiderova rána našla připraveného Ptáka. Pak ale opět domácí borci přidali a výsledkem byla nádherná střela Jana Viterny přímo z trestného kopu, kdy míč skončil v horním rohu růžku - 3:0. Svěřenci Jaroslava Ptáka se uklidnili a do konce zápasu předváděli divákům pohledné akce, kterým chybělo jen finální zakončení. Pak oba trenéři sáhli k výměnám hráčů a fotbal se na chvíli z trávníku vytratil. V závěrečné čtvrthodince nedali Habart, Kabourek, P. Šácha a dvakrát po sobě mladý Dvořák. Když minul i hostující Bublík, bylo zřejmé, že výsledek 3:0 zůstane nezměněn.

Domácí fotbalisté se po závěrečném hvizdu dočkali zaslouženého aplausu a přezimují na druhém místě.

„S posledním podzimním, zápasem jsme se chtěli důstojně rozloučit s našimi diváky. To se podařilo, předvedli jsme jim pohledný, kombinační a líbivý fotbal. Škoda, že jsme opět nedali další šance, které volaly po brance. Důležitá a pěkná branka byla ta třetí. Ta nás zároveň uklidnila. Kluci potom dohráli v poklidu a hráli už pouze pro diváky,“ zhodnotil zápas domácí kouč Jaroslav Pták.

FK Tachov – SSC Bolevec 3:0 Poločas: 2:0. Branky: 8. P. Šácha, 27. Janoušek, 60. Jan Viterna. Rozhodčí: Petržílka. ŽK: 3:5. Diváci: 150.

Tachov: Pták - Mráz (71. Kabourek), L. Viterna, Pavel Kaše, Tušl, P. Šácha, Habart, J. Viterna, Folejtar (71. Petr Hobza), Janoušek (67. Žemlička), Machač (67. Dvořák).