Starší žáci FK Tachov odcestovali v sobotu k dalšímu mistrovskému utkání divize na hřiště FC Písek. Tachované od začátku zápasu působili odevzdaným dojmem a jejich výkon ani zdaleka nepřipomínal úspěšné domácí utkání z minulého týdne s TJ Klatovy. Vítězství domácího týmu 3:0 hovoří za všechny komentáře. Domácí Písek zatlačil od úvodních minut soupeře na vlastní polovinu, ale jeho snahy končily v úvodu zápasu před hranicí tachovské šestnáctky. Hosté však nedokázali adekvátně odpovědět a vůbec se nemohli dostat ke své typické kombinační hře. Vše se Tachovanům vymstilo už ve 22. minutě utkání, kdy centrovaný míč propadl do malého vápna a Písek se ujal vedení1:0.

Neuplynuly ani dvě minuty a domácí zahrávali přímý kop z hranice šestnáctky. Soupeř doplatil na špatně postavenou zeď a Písek šel rázem do dvoubrankového vedení – 2:0. To byla pro hosty velmi krutá sprcha. Mladí Tachované se nedokázali vyrovnat s dvougólovým mankem a psychicky zcela “odešli“. Jejich hra připomínala velké trápení, kdy se celý tým jen fotbalově hledal a bohužel se nenašel nikdo z hráčů, kdo by dokázal tým nabudit k bojovnějšímu výkonu. Druhý poločas byl jen obrazem první poloviny utkání. Tachov sice vyrovnal hru, ale branka z 49. minuty hosty totálně deklasovala. Písek už zbytek utkání odehrál zkušeně, kouskoval hru a nedovolil zkorigování výsledku.

„Družstvo mne herně zklamalo. Hra byla bez nápadu a jakékoli kombinace. Bohužel, nemohu nikoho z hráčů pochválit. Tým nepodpořili ani opory a zkušení hráči. Písek byl tým, s kterým jsme měli sehrát minimálně rovnocennou partii,“ řekl k utkání zklamaný trenér FK Tachov Antonín Vodička a dodal: „U kluků je hra a přístup k utkání bohužel v jejich hlavách. Je pro mne dost těžké tuhle situaci řešit. Pro diváka je až nepochopitelné, že odehrajeme doma zápas, který nenechá nikoho na pochybách o kvalitě mužstva a pak venku propadneme. V neděli hrajeme další těžké utkání na hřišti Dynama České Budějovice a musíme věřit, že se tým dá po prohře v Písku herně i psychicky dohromady.“

TACHOV: Tejkal - Pšenák, Tkáč, Lanfranchi, Veselý - Havel, Šácha, Nevařil, Hána - Eliáš, Honzík. Střídali J. Schweiner, Vejvoda, Čada.