Los jedenáctého kola krajského přeboru poslal ze tří zástupců Tachovska na hřiště soupeře jen Rozvadov. Stříbrský Baník a Tachov se představí na domácím trávníku.

Mužstvo FK Tachov je v průběžném pořadí přeboru na druhém místě a zítra bude hostit osmé Přeštice. Trenér FK Jaroslav Pták by měl mít k dispozici takřka kompletní kádr, což také potvrdil. „Dlouhodobě je na marodce Tomáš Hutta a fit není ani Adam Janoušek, který už dobral antibiotika a trénuje, ale začali ho trápit třísla. Jinak bychom měli být kompletní.“ Prázdniny umožnili téměř stoprocentní účast na trénincích, ale tachovský kouč naordinoval svým svěřencům volnější formu přípravy.

„Vysokoškoláci se zásluhou prázdnin vrátili dříve, což bylo výborné. Poslední zápasy byli pro hráče náročné po psychické i fyzické stránce, tak jsme zvolili „odpočinkové“ tréninky. V mužstvu vládne pohoda, kluci nepodlehli sebeuspokojení, což je dobré, ale musí si také vzhledem k náročnému programu trochu orazit,“ zdůvodnil poslední přípravu lodivod FK. Přeštičtí jsou podle jeho slov nevyzpytatelný soupeř. Jejich důrazný a bojovný způsob hry je nepříjemný pro každého soupeře. „Uvidíme, jak to bude vypadat na trávníku a co nám soupeř dovolí. My nehodláme na našem způsobu hry nic měnit a věřím, že se prosadíme. Šance si dokážeme vypracovat a když jich polovinu z nich proměníme, tak to bude dobré,“ řekl k utkání Pták. Utkání se hraje v neděli od 14.30 hodin.

Po nevydařeném derby v Rozvadově se doma představí také Stříbro. Po prohře 3:2 u západních hranic kleslo s dvanácti body na 11. místo a jeho dnešní soupeř má jen o dva méně a je čtrnáctý. Trenér Milan Fiala bude postrádat z pracovních důvodů Pelána a za vyloučení v Rozvadově dostal stop na jeden zápas Hřebík. „Je to pro nás oslabení, ale musíme se s tím nějak vypořádat. Určitě bude připraven opět Jirka Kertis a uvidíme, jak na tom bude Radek Dyk, kterého trápí svalové zranění,“ poznamenal ke stavu kádru stříbrský trenér. „Pokud podáme bojovný výkon s nasazením jako v Rozvadově, tak bychom utkání měli zvládnout. Touškov má také problémy a nám domácí prostředí velí zvítězit. Věřím mužstvu, že to zvládne,“ je optimistou Fiala. Utkácí se hraje v sobotu od 14.30 hodin.

Patnáctý Rozvadov (9 bodů) jede na hřiště třináctých Příkosic (10 bodů) a hraje se o šest bodů. Náš zástupce zvládnul důležité derby a všichni, kdo se točí kolem rozvadovského fotbalu, doufají, že mužstvo tato výhra nakopne a v Příkosících s místní Čechií zaboduje.

Utkání se hraje dnes už od 10.15 hodin a řídí ho Kračmer.