Divizní mužstvo FK Tachov zahájilo přípravu na nový soutěžní ročník v pondělí a v klubu došlo nejen k personálním změnám v jeho vedení, ale také v hráčském kádru. Ten by měl být kvalitnější o čtyři hráče z Chrástu a na zkoušce jsou dva gólmani.

Realizačnímu týmu v čele s trenérem Bečkou, asistentem Pavlem Hobzou a trenérem gólmanů Vladimírem Pintířem se z nových tváří hlásili tři dorostenci M. Šácha, Hána a Jedlička. Z posil z Chrástu se na trávníku objevili J. Kovařík a O. Stružka. Tachov "testuje" dva brankáře. Zkušeného Lukáše  Janču a mladíka Filipa Hintenholzingera. O tom, kdo z nich zůstane, či dokonce oba, záleží jak se „ukážou" v příštích dnech a na vedení klubu. 

Před začátkem úvodního tréninku předstoupil před hráče a realizační tým nový sportovní ředitel klubu Jaroslav Pták a mimo jiné naznačil, že vzhledem k posílení kádru si musí klub klást v divizi ty nejvyšší cíle, což je po posílení mužstva, které v Tachově, snad vyjma účasti ČFL ještě nepamatují, logické.  

Trenér Bečka postrádal ještě některé zkušené borce. „Kluci si ještě dobírají dovolenou včetně Sadílka a  Krále, kteří by se měli zapojit do přípravy v tomto týdnu, stejně jako M. Dvořák, Viterna a Folejtar. Petr Šácha bude až příští týden," upřesnil „docházku" kouč.

„Letní přestávka je velmi krátká  a nás ještě čeká předkolo Poháru České pošty a pokud postoupíme, tak první kolo. Naším prvořadým úkolem je zabudovat posily do mužstva a příprava se bude odvíjet hlavně s míčem. Potřebujeme pilovat herní činnosti a k tomu by nám měly posloužit i přátelské zápasy," poznamenal tachovský lodivod.

V tomto týdnu mohou „zvědaví" příznivci vidět hráče po pondělním a úterním tréninku ještě ve čtvrtek a v pátek. V sobotu už je čeká zápas na SK ZČE Plzeň, kde bude FK bojovat v předkole o postup do prvního kola Poháru České pošty.