Už před zápasem se říkalo, že Tachov nebude mít jednoznačnou úlohu, že Benešov přijede bránit. To se sice částečně v úvodní fázi potvrdilo, ale opět vysoká jarní návštěva (přišlo téměř čtyři sta diváků, což je znovu výrazně nad průměr) viděla pohledný fotbal s řadou zajímavých akcí na obou stranách.

Síť benešovské branky se tachovským hráčům podařilo poprvé rozvlnit už ve třetí minutě, ovšem pouze tu horní. Po standardní situaci zleva skončil míč právě na horní síti Repáňovy branky. V deváté minutě Mlynařík prokličkoval obranou Benešova až do vápna, slibnou akci se ale nepodařilo zakončit gólem. Další příležitost přišla ve 21. minutě, od Dvořáka se míč dostal k Matasovi, ten se zblízka trefil jen do náruče ležícího gólmana. Štěstí měli hosté také ve 26. minutě, nejprve brankář vytáhl střelu domácích, vzápětí mířil další pokus mimo.

První branky se domácí příznivci dočkali ve 35. minutě. Po kulečník připomínajícím krátkým přihrávkám v brankovišti byl poslední u míče Matas, který zblízka zakončoval do prázdné branky – 1:0.

Benešov odpověděl deset minut poté gólem do šatny. Po chybné rozehrávce domácích na vlastní polovině se k míči dostal benešovský Kučaba, který pohotově vystartoval, vystřelil a srovnal na 1:1.

První část druhého poločasu připomínala vývoj utkání před dvěma týdny, kdy Tachov hostil Dobrovice a spustil smršť útočných akcí, ze které těžil i góly. To se povedlo i proti Benešovu. Už ve 47. minutě pronikl jako projektil obranou Benešova Došlý a profesorsky zakončil – 2:1. V 51. minutě při dalším rychlém brejku domácích střílel Kyndl vedle. Minutu na to Došlý naservíroval Kropáčkovi a domácí rychlík zvýšil na 3:1.

Hosté ale nezůstali nečinně stát, chtěli rozjeté tachovské pendolino přibrzdit, což se jim začalo postupně dařit. V 54. minutě dobře vytáhl střelu hostí Houdek, několik desítek vteřin poté střílel Kučaba vedle. V 62. minutě vyslali domácí další z ničivých protiútoků, zleva servíroval opět Došlý a opět na Kropáčka, který tentokrát hlavou zvýšil na 4:1.

Tlak domácích ale v poslední půlhodině poněkud polevil, Benešovu se dařilo déle držet míč a vytvářet si i šance. V 66. minutě po přímém kopu vyrážel Houdek na roh. Gólu se dočkali i hosté, v 69. minutě snižoval na 4:2 Khodulia.

Tachovští se pokoušeli hrozit dalšími brejky, Benešov ale v závěru zlepšil obrannou hru a volil v podstatě stejné zbraně jako domácí – rychlé protiútoky. Ovoce to Středočechům přineslo v 84. minutě, kdy využili zaváhání domácí obrany při obsazování útočných hráčů a Zákostelský korigoval na 4:3. V poslední pětiminutovce předvedl ještě Tachov několik nájezdů na benešovskou branku, zkoušeli to Butnaru, Folejtar i další, ale do závěrečného hvizdu rozhodčího Hányše už se skóre nezměnilo.

Tachov tak zvítězil popáté v řadě, na jaře má tak stoprocentní zisk patnácti bodů a daří se také střelecky, svým soupeřům nasázeli Tachovští v pěti jarních utkáních dvacítku gólů.

O velikonočních svátcích zajíždí FK Tachov na hřiště soupeře, v neděli 16. dubna sehraje od 17 hodin zápas ve Štěchovicích. Na domácí půdě se představí až v sobotu 22. dubna, a to od 17 hodin v zápase proti Táborsku B.