Osamocené Stříbro však zatím válelo na jedničku! Po dvou kolech nejvyšší krajskou soutěž vede s plným bodovým ziskem a parádním skóre 12:2. Navíc jeho hráči v obou úvodních duelech zaznamenali hattrick – doma proti Horní Bříze (5:2) posila z Tachova Radek Skopový a ve Staňkově (7:0) kanonýr Giuseppe Lanfranchi. Třetí ´mistrák´ už ale družinu trenéra Jana Krause prověří důkladněji. V sobotu totiž doma přivítá čtvrtý tým tabulky, kterým je nováček Sokol Plzeň – Černice, který má na svém kontě také šest bodů z úvodních dvou zápasů a jen horší skóre (7:4). Tak, kdo ze soupeřů ztratí body jako první?

V nejnižší oblastní soutěži, I.B třídě, má náš okres pět zástupců. Vloni druhá Sparta Dlouhý Újezd odmítla baráž o vyšší soutěž a zůstala i nadále v ´béčku´. Do nové sezony vstoupí Sparťané na hřišti dvanáctého SK Krchleby a budou tam plnit roli velkého favorita. Stejná pozice čeká na fotbalisty v minulé sezoně pátého Slavoje Chodová Planá doma v okresním derby proti Dynamu Studánka. Hostujícího nováčka však při premiéře v nadokresní soutěži požene do boje nadšení a vědomí, že proti jednomu z velkých favoritů na postup nemá co ztratit a může jen překvapit. I zbývající dva okresní celky zahájí boje v sezoně 2019/20 regionálním derby. A bude to souboj dvou loňských sousedů na devátém a osmém místě konečného pořadí, i když v tabulce je dělilo propastných třináct bodů. Sobotní utkání FK Planá – TJ Chodský Újezd tak nemá vyloženého favorita.

Tento víkend odstartují do nové sezony i TaNET okresní přebor II. třídy a okresní III. a IV. třída. Nejvyšší okresní soutěž na sebe poutá pozornost účinkováním v minulé sezoně ještě divizního FK Tachov. Klub z okresního města tímto krokem zareagoval na nedohodu s radnicí ohledně financování rekonstrukce tachovského stadionu. Dlouho hrozil dokonce zánik mužstva dospělých, ale skupina nadšenců se nedala a mužský fotbal, byť se zcela obměněným kádrem a jen v okresním měřítku, zachránila. Tachov na úvod doma v sobotu hostí rezervu Baníku Stříbro. Z I.B třídy spadl Sokol Stráž, který začne svoji okresní pouť na hřišti Tatranu Přimda. Naopak z nižší třídy postoupil Motor Záchlumí a premiéru si odbyde v neděli doma proti Sokolu Černošín.

Program víkendových utkání okresních týmů:

KPM

Sobota 18.8. (17.00): STŘÍBRO – Plzeň Černice (rozhodčí Bureš – Petrželka, Říha; delegát Churý)

I.B TŘÍDA

Sobota 24.8. (15.00): CHODOVÁ PLANÁ - STUDÁNKA (Fanfule – Hálek, Uzel)

Sobota 24.8. (17.00): PLANÁ – CHODSKÝ ÚJEZD (Rubáš – Rada, Zavadil), Krchleby – DLOUHÝ ÚJEZD (Hanzlíková – Kastl, Brůha; delegát Petržílka)

II.TŘÍDA

Sobota 24.8. (15.00): KONSTANTINOVY LÁZNĚ - KŠICE (Majerčík)

Sobota 24.8. (17.00): PŘIMDA - STRÁŽ (Hromka), LOM - ČÁSTKOV (R. Friedenberger), TACHOV – STŘÍBRO B (Kroupa), BOR – BEZDRUŽICE (Landrgott)

Neděle 25.8. (17.00): ZÁCHLUMÍ - ČERNOŠÍN (K. Friedenberger)

KOSTELEC volno

III.TŘÍDA

Sobota 24.8. (17.00): SULISLAV – TISOVÁ (Horváth), TŘEMEŠNÉ - DAMNOV (Uhlíř)

Neděle 25.8. (14.00): PLANÁ B - STUDÁNKA B (Hromka)

Neděle 25.8. (15.00): DLOUHÝ ÚJEZD B - TRPÍSTY (Rut), ZADNÍ CHODOV – HALŽE (Landrgott), KONSTANTINOVY LÁZNĚ B – KLADRUBY (Horváth), ERPUŽICE – CHODSKÝ ÚJEZD B (R. Friedenberger)

IV.TŘÍDA

Sobota 24.8. (17.00): STARÉ SEDLIŠTĚ – CHODOVÁ PLANÁ B (Petrášek), BERNARTICE – VRANOV (K. Friedenberger)

Neděle 25.8. (10.30): BROD - HOŠŤKA (Horváth; hřiště Lom)

Neděle 25.8. (14.00): LESNÁ – BEZDRUŽICE B (Petrášek)

Neděle 25.8. (15.00): HOLOSTŘEVY – ZHOŘ (Kroupa)

Neděle 25.8. (17.00): ČÁSTKOV B - CTIBOŘ (Majerčík; hřiště Maršovy Chody)