Fotbalisté T. Přimda zajížděli k utkání 1. B třídy do Horšovskýho Týna a místnímu 1. FC oplatili porážku z podzimu. Tatran zvítězil 2:1 a odpověděl tak na sobotní výhry Klenčí a Dlouhého Újezdu tím nejlepším způsobem.

Důležité utkání začalo lépe pro hosty, kteří šli už v páté minutě do vedení. Pokutový kop proměnil P. Brouzda. V dalším průběhu zápasu bylo rušno před oběma brankami. Domácí měli nejblíže k vyrovnání ve 31. minutě, kdy trefili jen tyč. Na druhé straně střela J. Brouzda z trestného kopu skončila těsně vedle šibenice.

Po přestávce se pokusy Opavy a J. Brouzda mezi tyče nevešly a v 65. minutě tak přišlo vyrovnání z kopačky Šota – 1:1. Vše podstatné se pak událo v závěru utkání. J. Hečko sám před brankářem přehodil jeho, ale i branku. V 88. minutě vytáhl jeden ze svých parádních zákroků Landrgott a držel tak šance Tatranu. Rozhodnutí přišlo v 90. minutě kdy tříbodový gól dal Jan Hečko.

„Byl to dramatický zápas. Chtěl bych hráčům poděkovat za odvedený výkon a zisk tří bodů. Myslím si, že tímto vítězstvím jsme udělali důležitý krok k postupu do 1. A třídy,“ neskrýval spokojenost prezident Tatranu Ján Sopko.

1. FC H. Týn – T. Přimda 1:2

Poločas: 0:1. Branky: Šot – P. Brouzda, Jan Hečko. Rozhodčí: Komanec. ŽK: 2:3. Diváci: 80.

Tatran: Landrgott – Sopko, Opava, J. Brouzda, Jan Hečko, Horáček, Terplárek, Karásek (88. Vovchuk), Hrabovský, P. Brouzda (81. Malý), Jar. Hečko (70. Mucha). Trenér J. Sopko.