Fotbalová 1. A třída měla na programu osmé kolo a v něm hostil přimdský Tatran vedoucí tým soutěže FK Nepomuk. Domácí se na favorita „vytáhli“ a dokázali zvítězit 3:2.

Zápas nezačal pro Tatran vůbec dobře. V páté minutě zatrnulo všem přítomným na stadionkuv podhradí. Nepomucký obránce při odkopu „knokautoval“ míčem Muchu a ten zůstal bezvládně ležet na trávníku. Dramatické vteřiny skončily oživením hráče a ten opustil hřiště na nosítkách a po té v záchrance. Do hry naskočil Růžička.

Hrálo se převážně ve středu hřiště, ohrožení branek bylo sporadické. Výjimkou byla 11. minuta, kdy střílel vedle nepomucký V. Švec. Hosté měli mírnou převahu a Tatran se nedostával před branku soupeře tak často jak by se na domácí tým slušelo. Ve 20. minutě střílel hlavou Hečko vedle. O pět minut později se stejně vedlo Krýslovi a P. Brouzda z trestného kopu trefil zeď. Vážnější zákrok si připsal Landrgott ve 35. minutě po střele Vosyky. Vše podstatné se tak událo v poslední minutě poločasu. Nejdříve šel důrazně za míčem Karásek a jeho nezištnou přihrávku proměnil Jan Hečko ve vedoucí branku – 1:0. Hosté ještě před odchodem do kabin zaútočili a centrovaný míč si tvrdě atakovaný Růžička útočníkem hostů poslal hlavou do vlastní branky. Jelikož rozhodčí Mazán ukázal na střed, bylo vyrovnáno – 1:1.

Po přestávce měli navrch hosté, na dlouhé minuty se nastěhovali na polovinu Tatranu, ovšem obrana dirigovaná „navrátilcem“ P. Brouzdou jim toho moc nedovolila. V 52. minutě hlavičkoval v dobré pozici J. Švec nad branku a to bylo vše. V 61. minutě přišel pro Nepomuk šok. Při obranném odkopu Přimdy zahrávali před svojí šestnáctkou malou domů, Stec si na ni doslova „počkal“ a s přehledem přehodil vybíhajícího gólmana – 2:1.

Nepomučtí měli nadále častěji míč na svých kopačkách a domácí vyráželi k rychlým protiútokům. Po jednom z nich střídající Hrabovský vybídl ke skórování Coufala a ten jako zkušený mazák nezaváhal – 3:1. Pro Tatran mohlo být ještě veseleji, Krýsl se ale mezi gólové střelce nezapsal. V 81. minutě chybovala domácí obrana a Švejda zdramatizoval závěr zápasu – 3:2. Přimdští si už ale výhru nenechali vzít.

Tatran: Landrgott – Sopko, Opava, Jan Hečko, Stec (86. J. Brouzda), Karásek, Krýsl, P. Brouzda, Teplárek, Mucha (5. Růžička, 57. Hrabovský), Coufal. Trenér J. Sopko.