Tatran vlétl do jarní sezony jako uragán

Mýto - Fotbalová 1. A třída. Přimda dokázala zvítězit na hřišti Slavoje Mýto 5:1.

20.3.2012

Odveta i s úroky, tak by se dal pojmenovat druhý duel přimdského Tatranu v jarní části 1. A třídy. Slavoj Mýto na jeho hřišti porazil 5:1 a oplatil tak soupeři podzimní prohru 0:1.
Začátek zápasu sice patřil domácímu Slavoji, ale po několika minutách se začal prosazovat zástupce Tachovska v soutěži. V páté minutě se vyznamenal gólman Přimdy Landrgott, jenž zmařil šanci domácího celku. O tři minuty později jej zachránilo břevno. Ve 13. minutě se na druhé straně hřiště prosadili hosté, jmenovitě Coufal – 0:1. Jeden z klíčových okamžiků přišel ve 29. minutě, kdy Landrgott zastavil útok soupeře jen za cenu nedovoleného zákroku a musel předčasně pod sprchy. Slavoj měl ještě výhodu pokutového kopu, kterou využil Křížem – 1:1. Střela Zámečka v dalším průběhu hry šla jen těsně vedle branky domácích, kteří ale ještě před přestávkou inkasovali po centru P. Brouzdy a zakončení Sopka – 1:2.
Vstup do druhého poločasu vyšel hostům, kdy se ve 48. minutě trefil Malý – 1:3. Od této chvíle byl už Tatran lepším týmem a střely Růžičky, Opavy či aktivního Sopka volaly po gólu. Čtvrtá trefa v síti Slavoje přišla v 69. minutě po trefě Zámečka a teči domácího obránce – 1:4. O dvě minuty později zastavili zdeptaní domácí unikajícího Sopka jen za cenu nedovoleného zákroku a byla z toho červená karta pro hráče Slavoje. O minutu později se po centru P. Brouzdy prosadil Sopko – 1:5.
„Kluci podali výborný výkon. My se začali postupně prosazovat a pak už byli lepším celkem. Mužstvo i v deseti dokázalo vstřelit branky a výhra mě samozřejmě těší. Máme solidní vstup do jarní části a byl bych rád, kdybychom v našem prvním utkání doma s Nýrskem dovezené body potvrdili,“ řekl k utkání prezident Tatranu Ján Sopko.
Sj. Mýto – T. Přimda 1:5
Poločas: 1:2. Branky: Sopko 2, Coufal, Zámeček, Malý – Kříž (PK). Rozhodčí: Špoták. ŽK: 2:2. ČK: 1:1. Diváci: 150.
Tatran: Landrgott – Sopko, Opava, Teplárek, Karásek, Kupilík (29. Hlaváček), Růžička, P. Brouzda, Coufal, Malý (82. Cingroš), Zámeček. Trenér Sopko.

20.3.2012 VSTUP DO DISKUSE

Volby se samozřejmě nevyhnuly ani vesnicím. Již od začátku se voliči k urnám dostavili také v obcích Horní Kozolupy a Slavice.

I v komunistické baště vyhrálo Babišovo ANO

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

V uličkách Tachova vyhrál Tomáš Jaša

Tachov – Více než 150 běžců v několika věkových kategoriích přilákal tradiční říjnový Večerní běh Tachovem.