S vidinou už jistých barážových bojů nastoupili stříbrští fotbalisté v posledním kole krajského přeboru proti zachráněným hostům z Chanovic, kteří dorazili do Stříbra takřka s rezervním týmem. Domácí Baník nevyužil slibné brankové příležitosti a nakonec prohrál 1:4. Od prvních minut se hra přelévala mezi šestnáctkami. Pokusy hostů o zakončení ale zastavoval ve většině případech praporek pomezního rozhodčího. První střelu Baníku na branku hostů poslal Dyk až v desáté minutě, ovšem míč se nevešel mezi tyče. O minutu později pálil z otočky stříbrský Mička, ale našel jen dobře postaveného gólmana hostů.

Chanovice se dostaly do první nebezpečnější situace ve 14. minutě. Kasl ve snaze odhlavičkovat míč do bezpečí ho poslal na kopačku chanovického Tomana, Kostelníček byl však na místě. Své zaváhání mohl Kasl napravit v 16. minutě, když se postavil k přímému kopu. Nebezpečnou technickou střelu k tyči však gólman Chanovic hbitým zákrokem zneškodnil. V 21. minutě si po centru Jareše hosté málem srazili míč do vlastní sítě. Na poslední chvíli je zachránil gólman Růžička. Poté převzali iniciativu Chanovičtí, ale žádný z jejich pokusů v brance Baníku neskončil.

Ve 45. minutě zahrávali domácí rohový kop, do centru Jareše se položil Šaman, ale brankář vytlačil míč mimo tyče. Začátek druhého poločasu mohl lépe vyjít domácím, ale střela Petrašky skončila pouze na břevně. Pak už začali úřadovat hosté. V 58. minutě utekl stříbrské obraně Kučera, předložil Tomanovi ideální přihrávku a ten se tváří v tvář Kostelníčkovi nemýlil – 0:1. Tentýž hráč si o pět minut později naběhl na dlouhý pas, přestože byl tísněn Uhlířem, svým důrazem ho donutil udělat chybu a míč se tak dostal za záda Kostelníčka – 0:2. Naději na otočení skóre pohřbil v 67. minutě opět Toman, když využil zaváhání stříbrské obrany a přidal třetí gól – 0:3. Alespoň čestný úspěch Baníku zaznamenal Uhlíř, který v 70. minutě, dle pravidla – když nevíš, co s míčem – vystřel, překvapil gólmana hostů – 1:3. Kat Baníku, Toman, byl i u posledního gólu hostů. Nabil spoluhráči Strakošovi, který bombou pečetil výsledek na konečných 1:4.

Poločas: 0:0. Branky: 70. Uhlíř – 58., 61. a 64. Toman, 78. Strakoš. Rozhodčí: Schneider. ŽK: 2:2. Diváků: 150.

STŘÍBRO: Kostelníček – Hřebík, Uhlíř, Jareš (60. Slába), Petraška, Šaman, Kertis, Kasl, Bednář (75. Andrle), Mička, Dyk.

Karel Lukeš