Trefy Jareše a Bednáře přinesly tři body, ale ...

KLATOVY - B. Stříbro odvrátil přímé nebezpečí sestupu, ovšem o udržení bude bojovat v baráži

16.6.2008

TJ Klatovy B – B. Stříbro 1:3.Foto: Karel Lukeš

Fotbalisté B. Stříbro zvládli utkání na hřišti posledního mužstva přeboru TJ Klatovy B, když zvítězili 3:1. Baník začal velice aktivně. Už ve druhé minutě se do šestnáctky dostal Jareš, přihrál zpět Bednářovi, ale jeho střelu stihla obrana zablokovat. V páté minutě zahrávali hosté rohový kop, Jareš přesně našel Uhlíře, který z malého vápna uklidil míč za záda klatovského gólmana 0:1. Baník i nadále tlačil, ale ani střela Jareše, hlavička Uhlíře v 9. a 11. minutě, ani Bednářův pokus v 16. minutě další branku nepřinesly. Klatovy se dostaly do první šance ve 20. minutě, když zahrávaly přímý kop. Hlavička Krause však skončila vysoko nad brankou Kostelníčka. Šanci vyrovnat měli klatovští hráči po rychlé rozehrávce ve 25. minutě a následné hlavičce, která nadělala zraněnému Kostelníčkovi nečekaně hodně práce. Ve 32. minutě centroval do šestnáctky Klatov Kertis, míč však Šamanovi nesedl a z blízkosti nedokázal gólmana Klatov překonat. Do poločasu se tak na skóre už nic nezměnilo. Druhý poločas začal úplně opačně. Klatovští fotbalisté na Baník doslova vlétli. Hráči Baníku nepochopitelně přestali hrát a nepřesnými přihrávkami a zbytečnými ztrátami, nejen ve středu hřiště, nabízeli soupeři příliš mnoho šancí.

Tlak Klatov vyústil ve vyrovnávací gól v 50. minutě. Obrana Baníku pustila po dlouhém výkopu domácího brankáře do zakončení Krause, který propálil Kostelníčka - 1:1. Stříbrští hráči na gól zareagovali zvýšenou aktivitou, ale centry Bednáře nenašly v pokutovém území žádného volného hráče Baníku. V 63. minutě se před gólmanem ocitl Hřebík zcela sám, ale domácí gólman hbitým zákrokem zmařil gólovou šanci. Následný dlouhý výkop opět našel klatovského Krause, který naštěstí pro Baník tentokrát mířil vedle.

V 71. minutě podržel Klatovy gólman, když nadvakrát zlikvidoval střelu Petrašky i dorážku Dyka. V 75. minutě byl v pokutovém území domácích faulován Bednář a nařízený pokutový kop proměnil Jareš - 1:2. Tentýž hráč centroval i v 82. minutě, ale míč jen proletěl malým vápnem, kde na něj nikdo z hráčů Baníku nedosáhl. Mladíček v dresu Klatov, Voráček, se prosmýkl do pokutového území Baníku pět minut před koncem, ale Kostelníček jeho střelu vyrazil na roh. Z nedorozumění klatovské obrany a brankáře v 87. minutě vytěžil Jareš uklidňující třetí gól, když zakončoval do prázdné branky - 1:3.

Do závěrečného hvizdu se už nic důležitého neudálo a hráči Baníku si tak připsali další tři body v boji o záchranu v krajském přeboru. Sestup odvrátili, čeká je baráž.

TJ Klatovy B – B. Stříbro 1:3. Poločas: 0:1. Branky: 50. Kraus – 5. Bednář, 75. a 80. Jareš (1xPK). Rozhodčí: Čermák. ŽK: 2:2. Diváků: 80.

STŘÍBRO: Kostelníček – Andrle, Hřebík (80. Slába), Uhlíř, Jareš, Petraška, Šaman, Kertys, Kasl (75. Mička), Bednář (90. Ichnatolya), Dyk. Trenér M. Tůma.

Karel Lukeš

16.6.2008 VSTUP DO DISKUSE
Lukáš a Ladislav Hudlerovi na mistrovství světa v Irsku a spolu s dalšími členy týmu EH Security System na základně v Tachově. Foto: Deník/Jiří Kohout a Archiv L. Hudlera
12

Žáci 1. třídy Základní školy Mánesova Stříbro, s třídní učitelkou Hanou Kalistovou a asistentkou pedagoga Pavlou VavřičkovouMohamed Omar Badawy, David Bacher, Milena Bojdová, Marie Eliška Čečková, Alex Eremiáš, Hana Heřmanová, Natálie Jonášová, Nelly Kais

NAŠI PRVŇÁČCI: dnes představujeme prvňáčky ze ZŠ Mánesova ve Stříbře

Hokejisté Tachova nastoupí doma

Tachov – Po úvodním utkání krajské ligy mužů v ledním hokeji, nastoupí Tachov v dalším kole poprvé v nové sezoně na domácím ledě.