Divizní fotbalisté FK Tachov se od středy připravují na novou sezonu pod vedením trenéra Zdeňka Bečky. Hráči mají za sebou tři tréninky a jedno modelové utkání.

„Mám zatím ten nejlepší pocit. Je tady příjemné fotbalové prostředí a z přístupu kluků k tréninkům jsem spokojený až mile překvapen,“ prozradil své první dojmy z nového působení trenér FK tachov Zdeněk Bečka, jenž pracuje s hráči na fyzické kondici. „Příprava je velmi krátká, snažíme se dělat všechno na hřišti a pokud možno s míčem. Tři týdny je velmi krátká doba, takže jsem zvolil tento model,“ poznamenal nový kouč.

Na závěr tréninkového bloku sehráli v sobotu hráči modelové utkání. „Původně jsem chtěl hrát přátelský zápas, ale nakonec jsem byl rád za toto utkání. Bylo nás pětadvacet a na hřišti se ukázali všichni.“ A jak byl trenér spokojený? Hráče už jsem viděl ve třech utkáních a každý takový poznatek ze hry je cenný. Od některých jsem čekal víc, ale vím z vlastní zkušenosti, jak se někdy tato utkání hrají. Více nám ukáže úterní příprava s dorostem Sparty. Vcelku jsem byl ale spokojený,“ hodnotil sobotní dopolední zápas Bečka.

Tachované měli v neděli volno a v pondělí jim začíná další týdenní cyklus. V něm se už zítra představí na domácím stadionu proti Spartě Praha U18 a ve středu zajíždí do Rakovníku. Ve čtvrtek mají hráči volno a náročný týden bude pokračovat pátečním tréninkem. V sobotu v 10 hodin dopoledne přívítá tachovské mužstvo rezervu B. Sokolov a odpoledne se zúčastní turnaje v Berouně. Týden zakončí pohárovým zápasem ČMFS v Citicích.

Fotbaloví příznivci se mohou těšit v dalších dnech na domácí zápasy s K. Vary a Doubravkou.