Vedoucí tým divize, FK Tachov, cestuje v dalším kole do Čížové. Dnešní soupeři prožili minulé kolo v rozdílném rozpoložení. Zatímco domácí Čížová inkasovala v Malši Roudné sedm branek (7:2), lídr soutěže si v západočeském derby poradil lehce s Doubravkou 5:0. Podle postavení v tabulce je papírovým favoritem Tachov, ale toho právě v Čížové nečeká na hřišti menších rozměrů žádný lehký zápas, i když se od něho očekává povinné vítězství.

Tachované by měli odjet do jižních Čech kompletní. „V týdnu si někteří hráči stěžovali na nachlazení, vynechali jeden trénink, ale ve středu už jsme byli komplet. Na utkání budou připraveni všichni hráči kádru," poznamenal trenér FK Tachov Zdeněk Michálek, jenž má soupeře „zmapovaného". Čížová se spoléhá hlavně na domácí utkání, kde dělá body, venku je horší. My s ní ale hrajeme u nich a musíme utkání zvládnout," pravil zkušený lodivod.

„Kvalita je na naší straně, pokud se vyrovnáme s menšími rozměry hřiště a podáme soustředěný výkon s patřičným nasazením, měli bychom uspět. Já věřím, že kluci zápas zvládnou a získáme tři body," dodal Michálek.

Utkání se hraje v sobotu od 16.30 hodin a rozhodčím je Severýn.