„Je to moje osobní rozhodnutí, ke kterému mě vedl především nedostatek lidí v kádru pro novou sezonu. Tým se oslabil a nové hráče se daří těžko získávat. Takovým způsobem dál už pokračovat nechci,“ okomentoval Deníku teď již bývalý trenér Rozvadova svoje rozhodnutí.

Slowik před několika týdny zahájil s Rozvadovem přípravu a už tehdy hovořil o malém počtu hráčů na trénincích. „S přípravou jsme začali, ale na prvním tréninku se nás sešlo hrozně málo,“ potvrdil trenér.

Kam budou směřovat jeho další trenérské kroky, zatím netuší. „Sám jsem žádný klub nekontaktoval a uvidíme, jestli přijde nějaká nabídka na trénování. Podle toho se pak rozhodnu,“ svěřil se Deníku.

Vedení rozvadovského fotbalového klubu nevidí v náhlém rozhodnutí dosavadního trenéra situaci, která by chod a přípravu týmu na sezonu příliš zkomplikovala. „Vždycky je taková situace řešitelná. Oznámení sice přišlo náhle a pár dní před startem sezony, ale už jednáme s několika vytipovanými lidmi. Myslím, že náhradu brzy najdeme,“ vyjádřil se šéf klubu Jindřich Červený.

Ten se nebojí ani nedostatečného počtu hráčů, kvůli kterému trenér Slowik skončil. „Hráčů bude určitě dostatek. V závěru minulého týdne se nám podařilo dohodnout se třemi novými posilami, další hráče hledáme,“ uvedl Červený.

Jak dále upřesnil předseda klubu, kádr se postupně doplňuje, týmu se také představil nový asistent trenéra. „Stal se jím Jakub Křehlík, který byl do té doby hráčem. Tím ovšem zůstane nadále, takže bude hrajícím asistentem trenéra,“ vysvětlil. „Zápasíme s velkou marodkou, Mráček prodělal operaci kotníku, Kaše naopak čeká na operaci kolene, další hráči se postupně dávají do kupy,“ uvedl dále.

Rozvadov skončil v uplynulé sezoně šestý. Také v novém ročníku by chtěl hrát v horní polovině tabulky.