Soupeřem tachovských fotbalistů bude tým FK Hořovicko, mužstvo, se kterým se domácí budou setkávat v novém ročníku fotbalové divize. Zároveň je to soupeř, s nímž se Tachov potkával při svém působení v České fotbalové lize.

Tachovský tým už má za sebou několik přípravných zápasů, které zvládl na výbornou, včetně remízového utkání s třetiligovou Jiskrou Domažlice. Na Hořovicko se už Tachovští těší. A nejen na ně. „Na zápas se hodně těšíme. Bude to první ostrá prověrka, první zápas, ve kterém se opravdu už o něco hraje, tentokrát o dalšího soupeře v poháru,“ řekl Deníku domácí trenér Jan Matas.

„Ale hlavně se těšíme na naše fanoušky, na diváky, na jejich skvělé povzbuzování. Doufám, že jich ve slavnostní den přijde hodně a že společně přispějeme k vynikající pouťové atmosféře,“ dodal tachovský kouč.

S výjimkou zraněného Vylety by měl mít trenér domácích k dispozici kompletní tým, který je na zápas připraven.
Také publikum hlásí připravenost. „Samozřejmě se těšíme, je to pohárové utkání, takže už bude fungovat i kotel a jsme připraveni kluky podpořit a vytvořit skvělou atmosféru,“ řekl hlavní hlas kotle Zdeněk Gažák.