Deset dní před začátkem České fotbalové ligy došlo u nováčka soutěže, FK Tachov, k nečekané trenérské rošádě. Zkušeného Zdeňka Michálka nahradil Stanislav Purkart, který před nedávnem musel uvolnit místo Pavlu Horváthovi v Domažlicích. Vše „uvařil" prezident klubu Petr Morgenstein a jeho rozhodnutí nelze jinak než respektovat. Jak bylo kompetentní rozhodnou až dny příští. Jakékoliv soudy jsou tak v současné době předčasné.

Zpráva ale přišla jako blesk z čistého nebe a způsobila u mnohých příznivců údiv a nebudu lhát, že po návratu z dovolené jsem byl také překvapen. Pro více zasvěcené to byla o to překvapivější zpráva, že úspěšného kouče nahradí trenér, jenž si u některých hráčů v Domažlicích nezískal své sympatie a ti se pak, mnohdy oklikou, někteří přímo, ocitli právě v Tachově. Byli tak svým „neoblíbeným" trenérem opět „dostiženi". Je velkým otazníkem, jak se „kabina" s touto situací vyrovná a v jaké atmosféře bude absolvovat podzimní část náročné soutěže, na kterou se příznivci hodně těší. Věřme, že hráči zachovají profesionální přístup, i když jsou to amatéry, a budou co nejlépe reprezentovat tachovský fotbal.

Všichni co se točí okolo tachovského fotbalu, hlavně pak příznivci, si určitě přejí, aby účinkování v ČFL přineslo jen radost a hlavně nenastal odliv některých hráčů, opor týmu. Já osobně budu šťastný, když tato změna nepřinese do kabiny nic negativního a budeme moci psát z tachovského tábora jen o sportovním dění.

Vyjádření prezidenta FK Tachov Petra Morgensteina:

Ve čtvrtečním vydání Deníku se k situaci vyjádřil prezident FK Tachov.
„Trenér Michálek u nás udělal velký kus práce a za to mu patří velký dík. Poněkud jsme se však rozcházeli v názoru, jakým stylem hry se budeme prezentovat. Chceme hrát modernější fotbal, což od trenéra Purkarta očekáváme," zdůvodnil překvapivou změnu prezident FK Tachov Petr Morgenstein.
„Vím, že se to nemusí zdát úplně košer, ale za svým rozhodnutím si stojím. Podle mne je lepší, aby došlo ke změně deset dnů před zahájením sezony než v jejím průběhu," dodal prezident FK Tachov.
„Rozešli jsme se po vzájemné dohodě, více to nyní nechci rozebírat. Se Zdeňkem Michálkem se oficiálně rozloučíme před prvním mistrovským utkáním doma se Štěchovicemi," uvedl Morgenstein. (vac)