O víkendu fotbalistům FK Tachov vrcholí první fáze zimní přípravy. Hrubou přípravu zakončí třídenním soustředěním, které právě absolvují.

Trenér Pavel Vaigl má k dispozici širší kádr, ve kterém se o místo chtějí poprat nové tváře. Přípravu absolvují mimo jiné také Hofman, Kropáček a mladí dorostenci FK Tachov. O víkendu se také objeví největší posily do jarních bojů o záchranu, Čada a Vaníček.

„Po sobotním utkání s Rokycany (3:2), měli kluci v neděli volno, ale od pondělí už celý týden tvrdě trénovali. Nabírání fyzické kondice vyvrcholí soustředěním, kde si kluci ještě sáhnou na samé dno. Je pro ně připravený náročný program," řekl k přípravě trenér Tachovanů Pavel Vaigl, který na konci roku vystřídal Stanislava Purkarta.

K soustředění měl co říct sportovní ředitel FK Tachov Petr Móži. „Když tady byl tento požadavek, rozhodli jsme se pro soustředění v domácích podmínkách. Máme to už vyzkoušené. K dispozici je v Tachově všechno co potřebujeme, je tady veškeré zázemí. Koneckonců právě v zimní přípravě sportoviště města využívají zejména mladí fotbalisté z pražských týmů Sparty a Bohemians. Podmínky si vždy pochvalují a proč bychom bazén, vířivku, posilovnu a další sportoviště nevyužili i my. V minulosti jsme to praktikovali tak, že se hráči scházeli každý den ráno, večer končili a rozjeli se domů. Tentokrát budou pohromadě celé tři dny, máme zajištěné ubytování v Park hotelu, kde se budou hráči a realizační tým také většinou stravovat. Byla by škoda těchto podmínek nevyužít a třeba někde jinde se nervovat aby mužstvo mělo k dispozici vše potřebné," podotkl sportovní ředitel.

„Hráči měli sraz v pátek v 10.30 a hned trénovali. Potom se ubytovali a začali naplňovat program soustředění.
„Dopoledne je čeká vždy nějaký výběh, možná že se podívají i na Vysokou," poznamenal se smíchem Móži. Odpoledne absolvují trénink na umělé trávě, na řadu pak přijde posilovna, bazén a den zakončí rehabilitací. Takto by to mělo být podobné po celou dobu soustředění," dodal.

Po té, co plánovaný zápas s V. Plzeň byl pro změnu programu ligového týmu zrušen, se příznivci mohou přijít podívat jen na tréninky.

„Všechny týmy mají svůj program a trenér chtěl kvalitního soupeře. Jinak dává přednost modelovanému utkání, které by se mělo uskutečnit v sobotu odpoledne od 14.30 hodin," vysvětlil Móži proč Tachov nesehraje o víkendu přípravné utkání.