Vstup do jarní části krajské soutěže fotbalové 1. A třídy vyšel přimdskému Tatranu na výbornou. Na umělé trávě ve Zruči vybojoval výhru 2:1.
Hosté začali aktivně a častěji drželi míč na svých kopačkách. První vážnější ohrožení branky přišlo až ve 20. minutě, kdy střílel těsně vedle Coufal. Vedení se ale ujali domácí, kdy obrana Tatranu zaspala a Karpíšek přesnou střelou otevřel skóre – 1:0. „My jsme lépe kombinovali, měli míč častěji na svých kopačkách a soupeře do vážnější situace nepouštěli. O to více mne mrzela inkasovaná branka, kdy kluci špatně komunikovali a včas nepřistoupili k hráči. Deset minut byli po inkasované brance jako opaření, ale závěr poločasu byl už v naší režii,“ popsal první půli trenér Tatranu Jan Sopko. Vyrovnání měli na kopačkách Jan Hečko a Zámeček, gólman domácích byl na místě.
Po přestávce se obraz hry nezměnil. Coufal se ocitl v 55. minutě sám před brankou, ovšem trefil gólmana. Vše si vynahradil v 57. minutě, kdy po akci Sopka vyrovnal – 1:1. Přimdští měli navrch. O deset minut později se trefil Sopko a poslal hosty do vedení – 1:2. Blízko k pojistce měla nová posila Tatranu Zámeček. Jeho střelu do šibenice gólman zázračně vytáhl. Ve výhodné pozici trefil O. Malý jen brankáře a další pokus Zámečka skončil nad brankou. To běžela 75. minuta utkání a domácí se snažili o vyrovnání. V nervozním závěru na skóre nic nezměnila ani střela Hečka, který byl těsně před koncem spolu s hráčem soupeře vyloučen a ani poslední pokus domácích.
„Chybělo nám přidat pojistku, příležitosti jsme na to měli. Závěr pak byl zbytečně vyhrocený a přispěl k němu i na obě strany chybující rozhodčí,“ poznamenal k závěru zápasu přimdský kouč. „S výkonem a samozřejmě s výsledkem jsem spokojený. Kluci předváděli pohledný, kombinační fotbal. Hlavně v prvním poločasu nám chybělo sice více důrazu před brankou soupeře, ale celkově to byl velmi dobrý výkon,“ byl spokojený Sopko.
Radost neskrýval ani prezident klubu Ján Sopko. „Před utkání jsem říkal hráčům aby vybojovali alespoň bod. Hned mě odpověděli, že budou tři. Jsem rád, že se nám podařil vstup soutěže a chtěl bych všem poděkovat za předvedený výn. věřím, že i v dalším utkání venku nějaký ten bodík získáme,“pravil k utkání prezident Sopko.
S. Zruč – T. Přimda 1:2
Poločas: 1:0. Branky: Karpíšek – Coufal, Sopko. Rozhodčí: Bína. ŽK: 1:2. ČK: 1:1. Diváci: 100.
Tatran: Landrgott – Sopko, Opava, Jan Hečko, Teplárek, Zámeček, Karásek, P. Brouzda, Růžička, O. Malý (82. Cingroš), Coufal.